ک‌ن‌ک به اتحادیه میهنی کوردستان تسلیت گفت

ریاست‌مشترک شورای رهبری کنگره ملی کوردستان-ک‌ن‌ک به‌خاطر شهادت ۳ پیشمرگ اتحادیه میهنی کوردستان-ی‌ن‌ک به آنان تسلیت گفت.

ریاست‌مشترک شورای رهبری کنگره ملی کوردستان-ک‌ن‌ک به‌خاطر حمله هوایی دیروز به فرودگاه عربت یک پیام تسلیت به رهبری اتحادیه میهنی کوردستان-‌ی‌ن‌ک ارسال نمود.

در پیام ک‌ن‌ک آمده است:

دیروز ۱۸-۰۹-۲۰۲۳ در فرودگاه عربت در سلیمانیه نیروهای ضدترور ی‌ن‌ک مورد یورش هوایی دولت ترکیه قرار گرفتند. در پی این یورش ۳ پیشمرگ ی‌ن‌ک شهید شدند و ۳ پیشمرگ دیگر نیز زخمی شدند. این حمله تنها علیه ی‌ن‌ک نبوده است؛ بلکه حمله به کوردستان و همه خلق کورد است.

این حمله نقض حاکمیت و استقلال اقلیم کوردستان و عراق است. چندین سال است دولت ترکیه استقلال اقلیم کوردستان و عراق را نقض می‌کند. این وضعیت همزمان نقض همه اصول و قوانین بین‌المللی نیز هست. نیز ضد حقوق بشر است. این حملات دولت ترکیه به خلق کوردستان؛ جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است. باید راه را بر این حملات دولت ترکیه بگیرند و مجرمین را مجازات نمایند. ما معتقدیم که شما مسئله را به‌دقت بررسی می‌کنید. ما به‌عنوان کنگره ملی کوردستان حامی تمام و کمال شما هستیم و از رهبری ی‌ن‌ک حمایت می‌کنیم.

برای همه شهدا و مجروحین این جنایت همدرد شماییم و این حمله را به‌شدت محکوم می‌کنیم. در وجود شهدای فرودگاه عربت؛ همه شهدای کوردستان را با سربلندی یاد می‌کنیم و در برابرشان سر تعظیم فرود می‌آوریم. به رهبری و همه کادرها و هواداران ی‌ن‌ک و خانواده شهیدان و خلق کورد تسلیت می‌گوییم. آرزوی بهبودی عاجل نیز برای مجروحین این حمله داریم.