گریلا با عملیات‌هایش دشمن را گیج کرده است

گریلاهای ه‌پ‌گ و یژا استار که علیه حملات ارتش ترکیه بی‌وقفه مقاومت می‌کنند، با عملیات‌هایشان دشمن را دچار سرگیجه کرده‌اند.

دولت اشغالگر ترکیه به ‌ویژه در سال‌های اخیر برای پیروزی بر گریلاهای آزادیبخش کوردستان، همه امکاناتش را برای جنگ بسیج کرده است. دولت ترکیه که تجهیزات تکنیکی و نظامی را در بالاترین سطح در اختیار دارد، از سلاح شیمیایی و هر نوع سلاح ممنوعه دیگر نیز استفاده می‌کند و پهپادهای جاسوسی‌اش حتی یک روز هم از تحرک نمی‌ایستند.

گریلاهایی که با آنها روبرو می‌شوند با تکنیک‌های نوین هم در تونل‌های جنگی و هم در میدان جنگ با تیم‌های نیمه‌متحرک علیه آنها دست به عملیات می‌زنند. در زاپ، متینا و خاکورک گریلا تقریبا هر روز دست به عملیات می‌زند.

گریلاهای کوردستان فناوری در دسترس ارتش ترکیه را با مشی و تکنیک‌های نوین خود نابود و بی‌تاثیر می‌کنند. به‌ویژه گریلاهایی که با تیم‌های نیمه‌متحرک به عملیات‌های مهم دست می‌زنند، دشمن اشغالگر را گیج می‌کنند، چون که پهپادهای جاسوسی اشغالگران ۲۴ ساعته بر فراز مناطق گریلا در پروازند و با وجود آن هم نمی‌توانند مانع از عملیات‌های گریلا شوند! وقتی انسان به تصاویر عملیات‌های گریلا توجه می‌کند، می‌بیند که دشمن در مناطق حفاظتی مدیا گرفتار شده است.

شهادت در میان گریلا بزرگ‌ترین افتخار است

گریلا در تونل‌های جنگ به مقاومت و عملیات علیه دشمن ادامه می‌دهد. هر بار که دشمن سعی می‌کند خود را به تونل‌ها برساند، با مقاومت گریلا روبرو می‌شود.

مقاومتی که در مناطق حفاظتی مدیا در جریان است، در جهان بی‌نظیر است. ارتش ترکیه با وجود اینکه سلاح‌های ممنوعه را نیز به‌کار می‌برد، اما نمی‌تواند مقاومت گریلا را شکست دهد. شدیدترین حملات را علیه گریلاهای آزادیبخش کوردستان انجام می‌دهند، اما گریلا هر بار موفق به جلوگیری از پیشروی اشغالگران می‌شود.

این نیروی فرزندان قهرمان کوردستان از کجا می‌آید؟

قبل از هر چیز، گریلا برای زندگی آزاد همه‌چیز خود را فدا می‌کند و در عین حال برای پیروزی در میدان هستند. منبع اصلی نیرو و الهام آنان نیز رهبر آپو است. هر گریلا نیز برای آزادی رهبر خود، خلق و خاکش می‌جنگد.

زیرا گریلاها طعم زندگی آزادی را چشیده‌اند و به‌جز پیروزی، به چیز دیگری فکر نمی‌کنند.

گریلا با نبرد و اقدامات خود به ما نشان می‌دهد انسانی که دنبال آرمانش می‌رود، هیچ چیزی نمی‌تواند او را متوقف کند. با جنگ و مبارزات گریلا ما می‌بینیم که چقدر اراده‌ی خلقمان تقویت شده است و مقاومت در چه حدی است. در این جنگ سخت قطعا هزینه‌های سنگینی پرداخت می‌شود. اما هر گریلایی که شهید می‌شود مایه روحیه همرزمانش می‌گردد.

این نیز حملات علیه اشغالگران را هرچه بیشتر افزایش می‌دهد.

گریلاها برای اینکه آرمان‌های همرزمان شهید خود را محقق کنند و انتقام آنان را بگیرند، زندگی می‌کنند. امروز هر گریلایی که در حال مبارزه با اشغالگری است و جان خود را فدا می‌کند، می‌داند که اگر شهید هم بشود، هزاران نفر از همرزمانش جایگزین وی می‌شوند. زیرا در این حرکت شهادت بزرگترین افتخار است. می‌دانند که با مبارزه برای بشریت به امیدی برای زندگی آزاد مبدل شده‌اند. این نیز در همان حال یک افتخار بزرگ است.

مقاومت گریلا به بالاترین حد خود می‌رسد و ترس بزرگی را در دل اشغالگران ایجاد کرده است. از این رو وقتی سایه‌ی یک گریلا را می‌بینند، ده‌ها فروند هواپیمای شناسایی به آسمان می‌فرستند و صدها بمب بر روی مناطق حفاظتی مدیا می‌ریزند.

با این مقاومت گریلا پیروزی حتمی است. برای تسریع این پیروزی نیز باید هر کورد صاحب وجدان این را ببیند و برای حرکت نیز هر آنچه از دستش بر می‌آید انجام دهد.