۲۰۱۷/۲/۲۴

قتل‌عام چندین‌باره زنان و کودکان یمنی توسط جنگنده‌های عربستان

جنگندهای عربستان دیشب با حمله به یک مراسم عزاداری در یمن، ده‌ها نفر را کشته و مجروح نمودند

جمعه ۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۷:۳۰
مرکز خبر - خبرگزاری فرات

جنگندهای عربستان دیشب با حمله به یک مراسم عزاداری در یمن، ده‌ها نفر را کشته و مجروح نمودند

گزارش‌های منتشر شده از یمن حاکی‌ست که جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری عربستان دیشب به یک مراسم عزاداری در یمن حمله کرده که در نتیجه آن دستکم ۸ زن و یک کودک به قتل رسیده‌اند. هم‌چنین گزارش شده که بیش از ده نفر دیگر که همگی آن‌ها زن هستند در این حملات به‌شدت مجروح شده‌اند.

 

این حمله دیشب به منطقه "ارحب" در ۴۰ کیلومتری شمال صعنا صورت گرفته است. اما مقامات عربستان هنوز در این‌باره اظهار نظری نکرده‌اند.

 

عربستان تاکنون حملات بسیاری را به مناطق مسکونی و غیرنظامیان در یمن انجام داده که در نتیجه آن دستکم ۷۴۰۰ غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند. بر اساس آمارها، دستکم ۱۴۰۰ نفر از این افراد را کودکان تشکیل می‌دهند.

در آخرین حمله نظامیان عربستان به غیرنظامیان در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ دستکم ۱۴۰ غیرنظامی جان خود را از دست دادند. مقامات عربستان در جریان این جنایت آشکار تنها اعلام کردند که "این حملات اشتباهی و بر اساس اطلاعات غلط صورت گرفته است". اگرچه در این مورد مقامات عربستان هنوز واکنشی نشان نداده‌اند اما انتظار نمی‌رود این کشور جواب متفاوت‌تری از گذشته به افکار عمومی جهان تحویل دهد. به‌احتمال زیاد این‌بار نیز عربستان اعلام خواهد کرد که این کشتارها "سهوی" بوده است.