۲۰۱۷/۲/۲۴

سه فعال کارگری در شیراز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند

دولت یازدهم هم چون دولت های پیشین جمهوری اسلامی کارنامه نامطلوبی در زمینه حقوق کارگران دارد و جای پاسخگویی به مطالبات کارگران، سرکوب معترضان را در دستور کار خود قرار داده است. گزارش‌ها موید آن هستند ...

پنجشنبه ۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۵۵
مرکز خبر - خبرگزاری فرات

دولت یازدهم هم چون دولت های پیشین جمهوری اسلامی کارنامه نامطلوبی در زمینه حقوق کارگران دارد و جای پاسخگویی به مطالبات کارگران، سرکوب معترضان را در دستور کار خود قرار داده است. گزارش‌ها موید آن هستند که علی رغم بازداشت فعالان، تجمعات اعتراضی کارگران ادامه دارد

خبرگزاری هرانا از دستگیری سه فعال کارگری به نام های شهاب کریم آقایی، جعفر پژوهش‌پور و حسین اسماعیلی در مقابل اداره کار استان فارس در بیستم بهمن‌ماه سالجاری خبر داده و گفته است که خانواده این فعالان کارگری تاکنون از وضعیت آنها اطلاعی‌ بدست نیاوردەاند.

 

مأموران امنیتی بعد از دستگیری این سه فعال کارگری، خانه‌های آن‌ها را مورد تفتیش قرار داده و به خانواده‌ بازداشت‌شدگان اهانت کرده‌اند.

 

از قرار معلوم این سه نفر از کارگران اعتصابی و معترض شرکت صنایع مخابراتی راه دور ایران هستند که در برگزاری اجتماعات صنفی و اعتراضات کارگران این شرکت فعال بوده اند.

از سوی دیگر ایلنا گزارش داده است که همزمان با اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز در روزهای گذشته، کارگران کارخانه لوله نورد اهواز هم صبح امروز دست به تجمع اعتراضی زدەاند. کارگران لوله نورد اهواز ٤ ماه است که حقوق نگرفته اند و به نشانه اعتراض با تجمع مقابل درب ورودی کارخانه مانع از ورود کامیون های حمل ونقل به داخل کارخانه شده اند.