۲۰۱۷/۲/۲۴

ملاقات هیئتی از پژاک با مسئولان حزب دمکرات کردستان (حدک)

امروز چهارشنبە (١١ ژانویە) سیامند معینی ریاست مشترک حزب حیات آزاد کردستان "پژاک" همراه با هیئتی از اعضای این حزب با هدف دیدار و تبادل نظر با اعضای دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان، به مقر مرکزی این حزب در منطقه‌ی کویه ...

چهارشنبه ۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۳۹
مرکز خبر - خبرگزاری فرات

امروز چهارشنبە ١١ ژانویە (۲۲ دیماه) سیامند معینی ریاست مشترک حزب حیات آزاد کردستان "پژاک" همراه با هیئتی از اعضای این حزب، با هدف دیدار و تبادل نظر با اعضای دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان، به مقر مرکزی این حزب در منطقه‌ کویه مراجعه نمودند و از سوی مسئولان این حزب مورد استقبال قرار گرفتند.

 

این دیدار در چارچوب گام برداشتن در راه نیل به سیاست‌های راهبردی حزب حیات آزاد کردستان، مبنی بر همگرایی و اتحاد احزاب روژهلات کردستان و بستر‌سازی برای برساخت جبهه‌ی همسوی کرد صورت پذیرفت. در این راستا گفتگو و تبادل آرا، در فضایی صمیمانه و با هدف همگرایی و انتقال تجربیات میان اعضای هر دو حزب و با محوریت آسیب‌‌شناسی دال‌های وجودی انفکاک میان احزاب و نیروهای سیاسی فعال در روژهلات کردستان صورت گرفت. در این راستا راهکار‌های نظری برون رفت از وضعیت موجود مورد بحث قرار گرفت.

 

سیامند معینی ریاست مشترک پژاک در بخشی از این دیدار خاطر نشان کرد که انفکاک‌ها و گسست‌های فکری و عملکردی رویداده میان احزاب در نتیجه‌ی پیش‌فهم‌ها و پیش‌انگاره‌هایی است که با واقعیت وجود احزاب و جامعه‌ی مخاطب شرق کردستان فاصله معنامندی دارد. او در ادامه تاکید کرد که در شرایطی که تنش‌های منطقه‌ای در حال گسترش است، ما باید وظیفه‌ و رسالت تاریخی و انقلابی خود را در قبال خلق خود به جای آوریم. این امر جز با تلاش در راه همفکری و همپوشانی در حوزه‌های فکری و عملی نمی‌توان بر آورده گردد.

 

در ادامه مصطفی مولودی معاون دبیر کل حزب دمکرات کردستان گفت؛ وضعیت موجود سیاسی تمامی احزاب باید بر سر یک هدف و آرمان فراحزبی اتحاد و عمل نمایند. او در ادامه انکارگری را یکی از مشکلات پیش‌ روی حوزه‌ سیاسی کردستان دانست. و تأکید کرد که هیچ شخص و حزبی توانایی انکار جایگاه و دست‌یافت‌های سیاسی-اجتماعی احزاب فعال در شرق کردستان و بخصوص حزب پژاک را در میان آحاد مردم دارا نمی‌باشد، چرا که این موضوع با واقعیت موجود سیاسی در تضاد است.

 

در پایان گفتگو اعضای، دو حزب بر این امر اتفاق نظر داشتند که کنش انکارگرانه‌ موجود حاکم بر برخی از احزاب یکی از آسیب‌های بنیادین حال حاظر حوزه‌ سیاست است و باید این کنش انکارگرانه را به گفتمانی انتقادی بدل نمود. چرا که در این صورت است که توانایی برقراری مناسبات و همکاری‌های سازنده‌ برای مقابله با دشمنان مشترک پدید می‌آید.

 

خبر دیدار مسئولان دو حزب پژاک و حزب دمکرات کردستان در حالی‌ست که پژاک اخیراً در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، تمامی تلاش‌های خود را برای اتحاد و هم‌گرایی احزاب روژهلات کردستان و در همین راستا تشکیل کنگره ملی کرد، انجام خواهد داد. انتظار می‌رود که این سلسله دیدارها هم‌چنان ادامه داشته باشد و احزاب روژهلات کردستان به توافق‌‌هایی مهم در زمینه اتحاد و مبارزه مشترک در برابر رژیم جمهوری اسلامی دست یابند.