۲۰۱۷/۲/۲۴

مراسم بزرگداشت رُزا اوستا مبارزه یگان‌های مدافع زن در بن آلمان + [عکس]

دیروز در بن‌ آلمان برای بِریوان کوتو با کد سازمانی رُزا اوستا از مبارزان یگان های مدافع زنان که در عملیات آزادسازی رقا جان خود را از دست داده بود مراسم بزرگداشتی برگزار شد

چهارشنبه ۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۸:۲۹
بن - خبرگزاری فرات

دیروز در بن‌ آلمان برای بِریوان کوتو با کد سازمانی رُزا اوستا از مبارزان یگان های مدافع زنان که در عملیات آزادسازی رقا جان خود را از دست داده بود مراسم بزرگداشتی برگزار شد

 

این مراسم از طرف "مرکز جامعه دمکراتیک کرد‌های بن"، "نهاد خانواده شهدا" و "حزب اتحاد دمکراتیک بن" تدارک دیده شده بود. مراسم با یک دقیقه سکوت به احترام جانباختگان راه آزادی آغاز، و در ادامه جلال عفرین نمایند حزب اتحاد دمکراتیک در بن به ایراد سخنرانی برای حاضران پرداخت. وی در سخنان خود گفت: "مبارزه آزادی‌خواهی خلق کرد در هر بخش از میهن‌مان، با فداکاری شهدا  روزبه‌روز گسترده‌تر می‌شود. رفیق رزا در سال ۱۹۹۰ متولد شده بود و در سنگرهای مقدم جنگ با دشمنان مبارزه نمود و سرانجام به شهادت رسید. لازم است که ما ادامه دهنده راه این شهید و تمامی شهدای راه آزادی کردستان بوده و در این راستا مبارزات خود را نیرومند‌تر و وسیع‌تر نماییم".

 

در این مراسم حاجی شیخو از بستگان این مبارز جانباخته نیز ضور داشت و سخنانی را در این مراسم ایراد کرد. وی با تقدیر از مبارزات این مبارز جانباخته گفت: "ما تا آخرین نفس برای عملی نمودن آرمان شهدا مبارزه و مقاومت می نماییم. وظایف ما سنگین و مهم می‌باشد و باید برای انجام آن به سختی مبارزه و فعالیت نمود. دلسوزی برای میهمن‌مان بهترین مبارزه در راه ازادی آن‌ست".

 

شایان ذکر است که بریوان کوتو با کد سازمانی رزا اوستا، در شهر دمشق و میان خانواده‌ای میهن‌دوست چشم به جهان گشود. وی در سال ۲۰۱۳ به یگان‌های مدافع زنان (ی.پ.ژ) پیوست و در مناطق مختلفی در برابر دشمنان مبارزه نمود.

 

رزا اوستا در جریان عملیات آزادسازی رقا پایتخت داعش، روز ۱۵ دسامبر ۲۰۱۶ (۲۵ آذر ۹۵) در روستای ابو اردانی در نبردی سنگین با تبهکاران داعش به شهادت رسید.