۲۰۱۷/۲/۲۴

نتایج کنفرانس کرد در مسکو اعلام شد

نشست کنفرانس مسکو به پایان رسید و نتایج آن اعلام شد. "آزادی عبدالله اوجلان و زندانیان سیاسی" از خواسته‌های مهم این نشست بود

جمعه ۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۸:۵۶
مسکو - خبرگزاری فرات

نشست کنفرانس مسکو به پایان رسید و نتایج آن اعلام شد. "آزادی عبدالله اوجلان و زندانیان سیاسی" از خواسته‌های مهم این نشست بود

در این کنفرانش نمایندگان بسیاری از احزاب و سازمان‌های کرد شرکت داشتند. سازمان ارتباطات زنان کرد (رپاک)،  جنبش آزادی جامعه کردستان (ت.آ)، جنبش تغییر (گوران)، اتحاد میهنی (ی.ن.ک)، حزب اتحاد دمکراتیک (پ.ی.د)، حزب دمکراتیک خلق‌ها (ه.ی.پ)، حزب اتحاد اسلامی، پژاک، کنگره ملی کردستان (ک.ن.ک) و نمایندگان خودمدیریتی روژاوا (تَو-دَم) و همچنین چندین تن از مسئولان پایه بلند روسیه، رئیس و نمایندگان دانشگاه‌ها، نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مدنی این کشور دراین کنفرانس حضور داشتند.

 

در بیانیه پایانی کنفرانس مسکو اعلام شده است:

"لازم است رهبر خلق کرد عبدالله اوجلان و تمام زندانیان سیاسی آزاد شوند.

موجودیت سیاسی شمال سوریه به طور رسمی مورد قبول واقع شود.

تمام جنایات حکومت آ.ک.پ در برابر خلق کرد متوقف شود.

کنگره ملی کرد برگزار شود و در این راستا نمایندگان خلق کرد منتخب گردد برای ارتباط برقرار کردن بین‌المللی در راستای حفظ منافع خلق کرد.

لازم است دولت روسیه به‌طور رسمی خودمدیریتی شمال سوریه را قبول نماید".

 

در پایان کنفرانس مسکو بار دیگر به متوقف کردن انزوای تحمیلی علیه عبدالله اوجلان رهبر خلق کرد اشاره شده و برای گذر از بحران موجود در ترکیه بر نقش و آزادی ایشان تأکید شده است.