۲۰۱۷/۲/۲۴

[تکمیلی] تاک مسئولیت انفجار اخیر در ازمیر را برعهده گرفت

بازهای آزادی کردستان موسوم به تاک، با صدور بیانیه‌ای در سایت رسمی خود، عملیات ۵ ژانویه ازمیر را برعهده گرفت. تاک گفته است این عملیات توسط "تیم انتقام شهید چکدار" انجام گرفته است

چهارشنبه ۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۵۸
مرکز خبر - خبرگزاری فرات

بازهای آزادی کردستان موسوم به تاک، با صدور بیانیه‌ای در سایت رسمی خود، عملیات ۵ ژانویه ازمیر را برعهده گرفت. تاک گفته است این عملیات توسط "تیم انتقام شهید چکدار" انجام گرفته است

 

تاک در بیانیه خود اعلام کرده: "ما مسئولیت عملیات ۵ ژانویه در ازمیر به صورت قهرمانانه صورت گرفت، توسط یکی از تیم‌های ما به‌نام تیم انتقام شهید چکدار انجام پذیرفته است". تاک گفته است که این عملیات را دو تن از اعضایش انجام داده‌اند.

 

تاک در بیانیه خود گفته است: "دولت ترکیه در یکی از شهرهای آرام، امن، توریستی و تجاری خود ضربه‌ای سنگین را متحمل شد. به‌همین دلیل درصدد است تا با استفاده از جنگ روانی و جنگ ویژه این ضرب را بپوشاند اما واضح است که این تلاش‌های آنان ره به جایی نخواهند برد. لازم است افکار عمومی و خلق ما به‌خوبی بدانند که از نظام فاشیسم مرده‌ای بیش نمانده است اما رسانه‌های آن سعی دارد تا ده‌ها کشته و صدمات [ناشی از این عملیات] را پنهان کند.

 

رفقای ما زردشت و پیردوغان با خشم خود، خوف عظیمی را در دل آن‌ها انداختند و برای ضربه زدن بر دشمن فاشیست و اشغالگر، هیچ تردیدی را به‌دل راه ندادند. با قهرمانی به قلب دشمن نفوذ کردند و پس از منفجر کردن خودرو، تا به آخر قهرمانانه جنگیدند و سرانجام به شهادت رسیدند.

 

دشمن با تانک و توپ و هلی‌کوپتر و هواپیما، سرزمین ما را ویران کرد، خانه‌های ما را با تانک و با زور تخریب نمودند، خلق شریف ما را از زنان و کودکان گرفته تا افراد کهنسال در سرمای زمستان از محل زندگی‌شان بیرون راندند، افرادی که مقاومت می‌کردند را بدون هیچ مسئولیتی به گلوله بستند، جنازه‌ها را هفته‌ها در خیابان‌ها گذاشتند و آن‌ها را بر روی زمین کشاندند

 

با این حساب هیچ نهادی اشغالگری برای ما مشروعیتی ندارد. تمامی نهادهای جمهوری ترکیه که حقوق خلق ما را پایمال می‌کنند، مردم ما را شکنجه می‌کنند و آن‌ها را تحقیر می‌کنند، روزی سهم خود را از حملات ما دریافت خواهند نمود. سلاح رفقای ما زردشت و پیردوغان در ازمیر بر زمین افتادند اما بار دیگر از طرف مبارزان فدایی تاک برداشته خواهند شد".

 

تاک اسامی دو مبارز جانباخته خود را چنین اعلام کرده است:

مصطفی چوبان با کد زردشت رستم اردال. متولد البیستانِ مرعش ۱۹۸۷

اَنَس یلدرم با کد پیردوغان آرارات. متولد پاتنوسِ آگری ۱۹۹۱

 

عملیات انفجاری تاک یک هفته قبل در تاریخ ۵ ژانویه (۱۶ دیماه) در ازمیر صورت گرفت که به گفته مسئولان حکومتی ترکیه در نتیجه آن ۲ نظامی کشته و دستکم ۱۰ نظامی دیگر مجروح شدند. اما آمار غیررسمی از کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از نظامیان ترکیه در این عملیات‌ خبر می‌دهند.

بحران داخلی ترکیه درحالی رو به افزایش است که بازهای آزادی کردستان پس از سال‌ها، دوباره عملیات‌های خود را از سر گرفته است. این گروه اخیراً در پیامی کتبی، صراحتاً اعلام کرده بود که "سال ۲۰۱۷ را بر فاشیسم ترکیه حرام خواهیم کرد".