۲۰۱۷/۲/۲۴

ق.س.د تحرکات تازه‌ای را آغاز کرده است

سخنگوی عملیات خشم فرات در بیانیه‌ای کتبی از آغاز دور تازه‌ای از عملیات خشم فرات خبر داده است. این نهاد عنوان کرده که در این دور تازه که به‌عنوان بخشی از مرحله سوم عملیات خشم فرات محسوب می‌شود، تمامی مناطق ...

جمعه ۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۲
رقا - خبرگزاری فرات

سخنگوی عملیات خشم فرات در بیانیه‌ای کتبی از آغاز دور تازه‌ای از عملیات خشم فرات خبر داده است. این نهاد عنوان کرده که در این دور تازه که به‌عنوان بخشی از مرحله سوم عملیات خشم فرات محسوب می‌شود، تمامی مناطق شرق شهر رقا به همراه روستاهای آن محاصره و پاکسازی خواهند شد

 

سخنگوی ستاد عملیات خشم فرات این بیانیه را ساعاتی پیش در یکی از روستاهای آزاد شده از چنگ داعش به‌نام "مکمن" اعلام کرده است. در این نشست خبری، هم‌چنین اعضای "مجلس نظامی دیرالزور" نیز حضور داشته‌‌اند. جیهان شیخ‌احمد سخنگوی عملیات خشم فرات در این بیانیه با اشاره به این دور تازه از مرحله سوم عملیات خشم فرات، گفته است که نیروهایشان در این دور تازه، شرق شهر رقا را محاصره خواهند کرده و بدین شیوه ارتباط پایتخت داعش را با شهر دیرالزور قطع خواهند کرد.

با پیشروی‌های اخیر مبارزان ق.س.د و تنگ‌تر شدن حلقه محاصره بر نیروهای داعش در شهر رقا، ارتباطات و انتقال تجهیزات نظامی میان شهرهای رقا و دیرالزور بیشتر شده است. به‌نظر می‌رسد که نیروهای سوریه دمکراتیک با این دور تازه از عملیات خشم فرات درصدد هستند تا راه راتباطی این تبهکاران را در این دو شهر قطع کرده و محاصره آن‌ها را تکمیل نمایند.

 

ستاد فرماندهی عملیات خشم فرات از این دور تازه به‌عنوان عملیاتی بسیار مهم و حساس نام برده و گفته است: "اجرای موفقیت‌آمیز این عملیات برای منزوی کردن داعش در منطقه رقا، برای ما اهمیت زیادی دارد. منطقه مورد نظر دارای فاصله نزدیکی با دیرالزور می‌باشد و مجلس نظامی این شهر نیز از سمت شرق به پیشروی دست خواهد زد".

 

جیهان شیخ‌احمد سخنگوی عملیات خشم فرات می‌گوید: "ما نه تنها برای مردم رقا، بلکه برای مردم دیرالزور نیز مژدگانی آزادی‌شان را داریم".

 

ستاد فرماندهی عملیات خشم فرات هم‌چنین از نیروهای بومی منطقه که در عملیات‌ها نیروهای ق.س.د را همراهی می‌کنند، تشکر کرده است.