امروز پنجمین سالروز جنایت پرسوس از سوی رژیم ترکیه است

جنایت ٢٠ ژوئیه ٢٠١۵ در شهر پرسوس از سوی سازمان امنیت و استخبارات ترکیه-میت و با همکاری حزب آ.ک.پ عملی شد. در این جنایت سی‌وسه نفر جان خود را از دست دادند و هنوز هم رژیم فاشیست ترکیه از عاملان و آمران آن حمایت می‌کند.

قتل‌عام پرسوس ۵ سال پیش در چنین روزی از سوی رژیم تروریست ترکیه شکل گرفت. این جنایت از سوی سازمان امنیت و استخبارات ترکیه-میت و با همکاری حزب آ.ک.پ عملی شد. در این جنایت سی‌وسه نفر جان خود را از دست دادند و هنوز هم رژیم فاشیست ترکیه از عاملان و آمران آن حمایت می‌کند.

خانواده جانباختگان در پرسوس ۵ سال است که خواهان عدالت و اجرای آن هستند، اما رژیم ترکیه در ازای بازداشت و محاکمه عاملان فشارها را بر خانواده قربانیان بیشتر کرده است. رژیم ترکیه ده‌ها نفر از زخمی‌ها و حتی وکلای خانواده‌های جانباختگان را بازداشت و به زندان محکوم کرده است. عناصر وابسته به رژیم ترک به مزار جانباختگان حمله کرده و سنگ مزار‌ها را شکسته‌اند.

طیب اردوغان، دیکتاتور فاشیست ترک با همکاری نیروهای بین‌المللی منفعت‌طلب و گروهای تبهکار با توسل به جنگ، کشتار دسته‌جمعی و عملیات نابودی سیاسی مخالفان، رژیم متکی بر خود را بنیان گذاشت. در این راستا روز ٣٠ اکتبر ٢٠١۴ / ٨ مهرماه در نشست شواری امنیت ملی ترکیه –م.گ.ک "نقشه نابودی و امحا" را به اجرا گذاشت. یکی از جنایت‌های رژیم فاشیستی ترکیه در پرسوس صورت گرفت. دیکتاتور ترکیه برای انتقام‌گیری از انقلاب روژاوا و شکست مفتضحانه خود در انتخابات ٧ ژوئن ٢٠١۵ شهر پرسوس را با استفاده از گروهک تبهکار داعش به خون کشید.

فدراسیون جوامع جوانان انقلابی سوسیالیست روز ٢٠ ژوئیه ٢٠١۵ به شعار "با همدیگر از روژاوا محافظت نمودیم وبا همدیگر هم آبادانش می‌کنیم" ٣٠٠ جوان از سرتاسر ترکیه کمک‌های انسانی از جمله اسباب‌بازی برای کودکان کوبانی را به شهر پرسوس در استان رحا بردند. جوانان در پرسوس به دیدار مرکز فرهنگی آمارا رفته و حین کنفرانس مطبوعاتی در مقابل ساختمان این مرکز هدف حمله بمب انتحاری قرار گرفتند. عبدالرحمان آلاگوز از اعضای حزب آ.ک.پ (حزب اردوغان) خود را میان جوانان منفجر کرد.

در این حمله ٣٣ نفر جانباختند و بیش از ١٠٠ نفر دیگر زخمی شدند.