در مارسی و بنشیم یاد شهدا را گرامی داشتند

یادواره‌ی شهیدان تولهلدان تکمان و روژگر کارایازی در مارسی و شهید عبدالسلام محمود در بنشیم برگزار شد.

گریلای (ه‌پ‌گ) تولهلدان تکمان (یلماز اوزون) در سال ۲۰۲۰ در سِرت در حمله‌ی ارتش اشغال‌گر ترکیه به همراه ۵ نفر از رفقایش به شهادت رسید و ۳ سال بعد پیکرش در جعبه‌ای به خانواده‌اش تحویل داده شد. روژگر کارایازی (نسیم آکتان) نیز در ۲۲ می ۲۰۱۸ در قَرَص به شهادت رسید. در شهر مارسی فرانسه یاد این دو شهید را گرامی داشتند.

این بزرگداشت که در مرکز جامعه‌ی دموکراتیک کورد در مارسی برگزار شد، با نمایش یک فیلم مستند آغاز شد. در ادامه‌ از طرف خانواده‌ها و DKTM سخنرانی‌هایی انجام شد.

در این سخنرانی از طرف DKTM  با شهدا و رهبر خلق کورد تجدید پیمان شد و اعلام کردند: "دولت اشغال‌گر ترکیه با شکنجه پیکر شهدا، جامعه را مجازات می‌کند. این به عنوان یک سیاست ارعاب برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. از زمان تأسیس جمهوری، قبور ارامنه، یهودیان و علویان تخریب شده است. در این مرحله یکی از خلق‌هایی که در حال مقاومت است، خلق کورد است. هیچکس فراموش نکند که ما از این رویکرد نامناسب حساب خواهی خواهیم کرد".

در زمان سخنرانی‌ها، بارها شعارهای "انتقام"، "شهدا نمی‌میرند" و "زنده باد رهبر آپو" سر داده شد.

یاد مبارز (ی‌پ‌گ) را در بنشیم گرامی داشتند

برای عبدالسلام محمود (جوان) که پدر ۶ فرزند است و در حمله‌ی هواپیمای بدون سرنشین دولت اشغال‌گر ترکیه، به یک خودرو در روستای دگیرکا در گرکی لگه در ٢ سپتامبر به شهادت رسید، مراسم بزرگداشتی در بنشیم آلمان برگزار شد.

در این یادواره که در انجمن فرهنگ بنشیم برگزار شد، برادر شهید، ردوان محمود، پسرعموهایش و بسیاری از کوردستانی‌ها حضور داشتند.

در این یادواره به نمایندگی از بستگان شهدا و کانون خانواده‌های شهدا (کوماو) سخنانی ایراد شد. در این مراسم همچنین با شهدا تجدید پیمان شده  و شعار "شهدا نمیرند" سر داده شد.