درخواست وکلای رهبر خلق کورد برای انجام ملاقات

وکلای رهبر خلق کورد عبدالله اوجالان برای دیدار از زندان امرالی و ملاقات با موکلشان  به دادسرای جمهوری ترک در شهر ساحلی بورسا مراجعه کردند.

نوروز أویسال، ابراهیم بیلمز، مظلوم دینچ و سربای کوکلو وکلای رهبر خلق کورد، عبدالله اوجالان، که از ٢٢ سال پیش در زندان گروه F فوق امنیتی امرالی نگهداری می‌شود امروز یکبار دیگر خواستار انجام ملاقات با موکلشان شدند و درخواستی را به دادستانی جمهوری ترک در بورسا تحویل دادند.

رهبر خلق کورد عبدالله اوجالان پس از آنکه در سال ١٩٩٩ در توطئه‌ای بین‌المللی ربوده شد در زندان فوق امنیتی گروه F جزیره امرالی در حصر و انزوای شدید نگهداری می‌شود.

پس از گسترش نارضایتی در ترکیه و کوردستان نسبت به حصر امرالی، عبدالله اوجالان در آخرین تماس خود با خارج از زندان روز ٢۵ مارس ٢٠٢١ تلفنی با برادر خود محمد اوجالان صحبت کرده بود. این مکالمه تلفنی تنها ۴ دقیقه به درازا کشید و از سوی زندانبان امرالی قطع شده بود.

در پی گسترش نارضایتی و اعتصاب غذا در تمامی زندان‌های ترکیه وکلای رهبر خلق کورد پس از ٨ سال در روزهای ٢ و ٢٢ می (١٢ اردیبهشت و ١ خرداد) ، ١٢ ژوئن (٢٢ خرداد) و ١٨ ژوئن (٣٠ خرداد) و ٧ آگوست ٢٠١٩ (١۶ مرداد ١٣٩٨) موفق شده بودند با موکل خود ملاقات کنند. از ٧ آگوست ٢٠١٩ تاکنون تمامی درخواست‌های وکلای اوجالان برای انجام ملاقات رد شده‌اند.