برگزاری 20امین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و هنر کرد در شهر مانهایم

برگزاری 20امین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و هنر کرد در شهر مانهایم

کردهای مقیم اروپا، 20امین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و هنر کرد را در شهر مانهایم آلمان برگزار خواهند کرد. این جشنواره روز شنبه 8 سپتامبر با شعار «آزادی برای اوجالان و جایگاه سیاسی برای کردها»، در شهر مانهایم آلمان آغاز خواهد شد. در میان میهمانان ویژه این جشنواره صلاح‌الدین دمیرتاش رئیس مشترک حزب صلح و دموکراسی و صالح محمد رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک نیز حضور دارند.

فدراسیون کمیته‌ کردها در آلمان دست به تدارکات لازمه برای برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگ و هنر کرد زده است. این جشنواره در شهر مانهایم در جنوب آلمان برگزار خواهد شد. به همراه کردهای مقیم آلمان،‌ کردهای کشورهای مختلف اروپا نیز در این جشنواره شرکت خواهند داشت.

کمیته برگزاری جشنواره در بیانیه‌ای اعلان داشت:‌"کردهایی که سیاست‌های انکار و کشتار جمعی بر آنها روا داشته شده است، در هر مکانی مبارزات آزادیخواهانه خود را ادامه داده‌اند. نمونه‌ آن نیز در غرب کردستان و سوریه در جریان است که کردها برای بدست‌ آوردن استاتوی سیاسی و خودمدیریتی دموکراتیکی،‌ مبارزه می‌کنند".

این کمیته در بیانیه خود به کمپین «بایستی هویت کردها در آلمان به رسمیت شناخته شود» اشاره داشته و می‌گوید سعی می‌شود که این جشنواره وسیله‌ای‌ باشد برای به رسمیت شناختن هویت کرد در آلمان.

تدارکات لازمه برای برگزاری در حال پایان یافتن است

کمیته برگزاری جشنواره بیان داشت که تمامی تدارکات لازمه برای آغاز جشنواره روبه اتمام است و اظهار داشت که در این جشنواره از کردستان و اروپا مهمانان ویژه بسیاری شرکت خواهند داشت. این کمیته همچنین اظهار داشت که صلاح‌الدین دمیرتاش از روسای مشترک حزب صلح و دموکراسی و صالح مسلم از روسای مشترک حزب اتحاد دموکراتیک از مهمانان ویژه این جشنواره خواهند بود.

در ادامه بیانیه آمده است که 20امین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و هنر کرد به زمینه‌ای برای یکی‌شدن ملت کرد که به آزادی خواهد رسید, مبدل خواهد شد. در اینباره گفته شده است: "به همین خاطر نیز از تمامی کردهای مقیم اروپا دعوت به عمل می‌آوریم تا در 8 سپتامبر 2012 در شهر مانهایم حضور یابند".