پرونده رامین حسین پناهی به قم ارجاع شد

پرونده رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی کُرد که پیشتر از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود با اعتراض وکیل مدافع ایشان به شعبه ۳۷ دیوان عالی کشور ارسال شده است.

پرونده رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی کُرد که پیشتر از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود با اعتراض وکیل مدافع ایشان به شعبه ۳۷ دیوان عالی کشور ارسال شده است.

 

به نقل از شبکه حقوق بشر کُردستان "طی روزهای گذشته به دنبال اعتراض به حکم اعدام صادر شده از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سنه، خانواده و وکیل مدافع رامین حسین پناهی مطلع شده‌اند که پرونده از سوی دیوان عالی کشور به شعبه ۳۷ دیوان مستقر در شهر قم ارسال شده است.

 

حسین احمدی نیاز، وکیل مدافع این زندانی سیاسی پیشتر در گفتگو با شبکه مذکور گفته بود: صدور حکم اعدام در تاریخ ۵ بهمن رسما به من ابلاغ شده است و طبق دادنامه صادره شعبه یک دادگاه انقلاب شهر سنه به ریاست قاضی سعیدی و یک قاضی دیگر، موکلم ( رامین حسین پناهی) را بر اساس ماده‌های ۲۷۹ و ۲۸۸ قانون مجازات اسلامی به اعدام با طناب‌دار محکوم کرده‌اند.

 

جلسه دادگاهی این زندانی سیاسی در روز ۲۵ دی ماه در شعبه‌ی یک دادگاه انقلاب “سنه” به ریاست قاضی «سعیدی» و یک قاضی دیگر برگزار شده بود.

 

رامین حسین پناهی روز اول تیرماه امسال در شرایطی که مورد هدف سه گلوله قرار گرفته بود، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد. او پس از تحمل بیش از ۲۰۰ روز بازداشت در سلول‌های انفرادی اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در تاریخ ۱۹ دی‌ماه سال جاری به زندان سنه منتقل شد.

 

به گفته خانواده این زندانی سیاسی و همچنین گفته‌های ایشان در دادگاه، نامبرده از عفونت کلیه و فراموشی ناشی از شکنجه شدید در اداره اطلاعات رنج می‌برد.

 

قابل ذکر است که افشین حسین پناهی فعال مدنی و برادر دیگر رامین مدتی پیش در دادگاه انقلاب به اتهام برپایی مراسم نوروز و هواداری از احزاب کرد به هشت سال و نیم حبس محکوم شده و اکنون در زندان مرکزی سنه بسر می‌برد. همچنین زبیر حسین پناهی (پسر عمو) به شش سال و احمد امین پناه (داماد خانواده) نیز به پنج سال زندان محکوم شده بودند.