ائتلاف دنباله‌‌ی بارزانی‌ و پهلوی‌ برای جنگ روانی علیه مبارزه دمکراتیک روژهلات

از نخستین ساعت‌های اعلام این پروژه عناصر وابسته به بارزانی‌ در اقدامی هماهنگ با رسانه‌های نزدیک به طیف پهلوی‌ به کردهای روژهلات کردستان می‌تازند

"تا ابله در جهان است، مفلس در نمی‌ماند!"

همکاری بارزانی با رژیم مخلوع شاه در سرکوب مبارزه آزادیخواهی کردستان واقعیتی غیرقابل انکار است. جریان بارزانی پس از انقلاب ۵٧ به خدمت جمهوری اسلامی درآمد و اینبار از سنگر سپاه پاسداران به کردهای روژهلات کردستان تاخت. این جریان پس از افتضاح ائتلاف با داعش در حمله به شنگال و روژاوا – که مدارک آن محفوظ است- و افلاس سیاسی و تضعیف موقعیت اجتماعی دور دیگری از جنگ روانی را بر علیه کردها آغاز کرده است. فاز تازه جنگ روانی علیه کردها پس از واگذاری مناطق مورد مناقشه اقلیم از کرکوک تا مخمور و شنگال آغاز شده و تمام رسانه‌های منتسب به جریان بارزانی‌ها فعالانه به موازات حمله‌های زمینی و هوایی ارتش غاصب ترکیه و تبهکاران آن به عفرین برای سربازان ترکیه و تبهکاران القاعده کف زدند.

 

علی جوانمردی از جمله عناصری است که فعالانه در رسانه‌های وابسته به جریان بارزانی‌- میت و اخیرا در رسانه‌های پهلوی‌ به سیاه‌نمایی و جنگ روانی می‌پردازد. "تروریست" نامیدن مبارزان و شهدای مقاومت قهرمانانه عفرین از سوی وی به موازات "اشغالگر" نامیدن پ.ک.ک از سوی نچیروان بارزانی در کنفرانس مطبوعاتی سوم ژوئیه ٢٠١٨ صورت گرفته است.

 

پروژه اقدام دمکراتیک پژاک و کودار دنباله‌های بارزانی و پهلوی‌ را برآشفت

خصومت فرقه بارزانی با جریان مبارزه دمکراتیک کردها از آنجا نشأت می‌گیرد که کردها پس از اضمحلال افکار نژادپرستانه و مذهبگرایانه با رویکرد ملت دمکراتیک طرح‌شده از سوی عبدالله اوجالان رهبر خلق کُرد آشنا شدند. مزدوریگری برای رژیم‌های اشغالگر در کردستان (پهلوی‌- جمهوری اسلامی در ایران)، (حکومت‌های متعدد از ١٩٨۶ در ترکیه)، (رژیم صدام -٣١ آگوست ١٩٩۶و مالکی در عراق) و در ظاهر امر دمیدن در سرنای نژادپرستی پان‌کُردیسم متقلبانه از دلایل اضمحلال جریان بارزانی‌هاست.

 

روز ١٢ ژوئیه سال جاری پژاک و کودار پروژه‌ اقدام دمکراتیک را منتشر کردند. از نخستین ساعت‌های اعلام این پروژه عناصر وابسته به بارزانی‌ در اقدامی هماهنگ با رسانه‌های نزدیک به طیف پهلوی‌ به کردهای روژهلات کردستان می‌تازند. مبرهن است جریان‌ بارزانی همچون جریان مضمحل پهلوی فاقد هرگونه برنامه‌ای مستقل برای آتیه جامعه است. به همین دلیل با اعلام پروژه کودار و پژاک سخت برآشفته و به دستاوردها و مبارزات دمکراتیک خلق کُرد در روژهلات کردستان می‌تازند. اظهارات مزدورپرورانه علی جوانمردی در پی عملیات نظامی گریلاهای ی.ر.ک در روستای دری (٢١ ژوئیه) تکرار گفته‌های محمد شفیعی فرماندار مریوان است.

 

از سوی دیگر همزمان با ارائه پروژه پژاک- کودار برای چارە‌یابی بحران‌ها در روژهلات کردستان و ایران، دنباله‌های جریان بارزانی به دلیل فقر شناختی و فکری حملات رسانه‌ای به پژاک را شدت بخشیده‌اند. عدم توانایی درک پروژه پژاک و کودار از سوی این جریان قابل فهم است. جریان فکری بارزانی برای مقابله با پروژه پژاک و کودار به تاکتیک شائبه ایجاد تفرقه و انشقاق روی آورده است. بارزانی‌ها با این رویکرد به استثنای حرکت آپوئیستی، به دیگر احزاب و جریان‌های سیاسی کردها ضربات جبران‌ناپذیری را وارد کرده‌اند. سرنوشت احزاب دمکرات کردستان ایران (٢- ٣ انشعاب) و کومله (۴-۵ انشعاب) درد‌آور و گویای واقعیت است. از این‌رو ایجاد نفاق و انشقاق یکی از رویکردهای جریان بارزانی در قبال احزاب کردستانی بوده است. اقدامات جریان مذکور برای ضربه زدن و ایجاد تفرقه در مبارزه جنبش دمکراتیک کردستان دستاوردی به دنبال نداشته و این واقعیت بارزانی‌ها و دنباله‌های آنان را سخت برآشفته است.

 

نتیجه؛

کردها سازماندهی خود را مبنای مبارزه دمکراتیک قرار می‌دهند. دشمنان آزادی کردها تنها رژیم‌های غاصب کردستان وسیستم سرمایه‌داری نیستند بلکه عناصر کُنترا چه در مقابل دوربین‌های تلویزیون‌ها و چه در عرصه سیاست (تجارت) با زبان کُردی به سخن آمده و آشکارا در جبهه دشمنان جای گرفته‌اند. منافقان همیشه خطرناکتر از دشمنان به آزادی و بشریت تاخته‌اند. خلق کُرد در روژهلات کردستان لازم است که با هشیاری کامل جنگ روانی مزدوران را تحت نظر قرار داده و با آن برخورد نماید. در این راستا جنبش آزادی کردستان پیشاهنگی مبارزه دمکراتیک را بر دوش گرفته و به موازات مبارزه با اشغالگران، گسترش سازماندهی، بسط همبستگی؛ تمهیدات لازم را برای مواجه با منافقان و دنباله‌های دشمن در میان خلق کُرد اخذ کرده است.