گفتگوی پشت درهای بسته اردوغان و بارزانی؛ محور گفتگوها بازهم اشغال کردستان بود؟

طیب اردوغان رییس جمهوری ترک روز گذشته با نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار کرد. بارزانی به مراسم تحلیف اردوغان دعوت شده بود

طیب اردوغان رییس جمهوری ترک روز گذشته با نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار کرد. بارزانی به مراسم تحلیف اردوغان دعوت شده بود

 

روز گذشته پس از تغییر سیستم حکومتی ترکیه رییس جمهوری ترک و نخست وزیر اقلیم کردستان با هم دیدار کردند.

 

رسانه‌های ترکیه جایی به دیدار بارزانی با اردوغان ندادند و کاخ رییس جمهوری ترک هم در این رابطه هیچ بیانیه‌ای را منتشر نکرد. بنا بر گزارش‌‌های دریافتی دیدار پشت درهای بسته انجام شده است.

 

طبق بیانیه نهاد نخست‌وزیر اقلیم کردستان" بارزانی و اردوغان در رابطه با روابط دوستانه مابین اقلیم کردستان و ترکیه گفتگو کرده و بر تقویت همکاریها به توافق رسیده‌اند."

 

اعلام شده که نچیروان بارزانی حین دیدار با اردوغان با هر کدام از عبدالله گول رییس جمهوری سابق و بینالی یلدرم نخست وزیر سابق هم دیدار کرده است.

 

آیا دیدار بارزانی با اردوغان رسمی نبود؟

در رابطه با موضوعات مورد گفتگو مابین طرفین خبری منتشر نشده است. جالب اینکه این دیدار در برنامه رسمی ملاقات‌های دو طرف نبوده است. کاخ ریاست جمهوری ترک هم در این رابطه بیانیه‌ای منتشر نکرده است.

 

قبل از سفر به آنکارا، پ.ک.ک را "اشغالگر" نامید

سفر نچیروان بارزانی به آنکارا در شرایطی انجام شد که دولت غاصب ترک مناطق فراوانی را از جنوب کردستان اشغال کرده است. نچیروان بارزانی قبل از سفر به آنکارا طی کنفرانسی در هولیر پیروزی اردوغان را تبریک گفته و پ.ک.ک را "اشغالگر" نامیده بود. بارزانی در مقابل اشغالگری رژیم ترک در جنوب کردستان سکوت کرده و اینگونه به حملات غاصبگرانه مشروعیت داده بود.