محکومیت مرجان داوری به ۷۵ سال حبس

شعبه یک دادگاه کیفری تهران «مرجان داوری» محقق و مترجم ۵٢ ساله محبوس در زندان قرچک ورامین را به ٧۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری فرات به نقل از هرانا «مرجان داوری» محقق و مترجم ۵۲ ساله محبوس در زندان قرچک ورامین توسط شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران از اعدام تبرئه و در پرونده دیگری در شعبه یک دادگاه کیفری به ۷۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

حکم خانم داوری با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۲۵ سال آن قابل اجرا خواهد بود.

براساس این حکم که توسط شعبه یک دادگاه کیفری استان تهران صادر شده، خانم داوری از بابت اتهام «معاونت در ارتکاب سه فقره زنای در حکم عنف» به ۷۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۲۵ سال از این حکم قابل اجرا خواهد بود. مرجان داوری در خصوص پرونده دیگری که پیشتر از بابت اتهامات «افساد فی الارض، رابطه نامشروع، اجتماع و تبانی علیه نظام، عضویت در فرقه عرفانی اکنکار» به اعدام محکوم شده بود، توسط شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی شهمیرزادی از اعدام تبرئه و حکم برائت وی صادر شد.

حکم اعدام داوری در آذرماه سال گذشته برای دومین بار در دیوان عالی کشور نقض شده بود.

زمستان سال ۹۶ هم‌پرونده‌ای خانم داوری به نام «کریم زرگر»، از مدیران سابق صدا و سیما در یک پروسه دادرسی مبهم مرتبط با تبلیغ و ترویج عرفان «اکنکار» بعنوان «مفسد فی الارض» اعدام شده بود.