ه‌پ‌گ یاد چکدار ابخ را گرامی داشت

نیروهای مدافع خلق-ه‌پ‌گ از چکدار ابخ که در سال ۲۰۱۸ در موش میلازگیر به شهادت رسید یاد کرد و گفت: «او با فداکاری بی‌پایان در هر میدانی به مبارزی پیشرو تبدیل شد.»

مرکز اطلاع رسانی و مطبوعاتی ه‌پ‌گ در مورد این گریلای شهید اعلام کرد:
در بیانیه ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۳ اطلاعاتی را به اشتراک گذاشتیم که رفیق ما زنار، پس از مجروح شدن در حمله دشمن در موش میلازگیر، برای اینکه اسیر نشود تا شهادت جنگید. تایید شده است که رفیق چکدار که در این عملیات به همراه رفیق زنار با دشمن جنگیده بود نیز به شهادت رسیده است.

رفیق ما چکدار که مبارزه سازش ناپذیری را با اشغالگران در باکور کوردستان با پافشاری و اراده فراوان انجام داد، با اراده بلند و فداکاری بی حد و حصر خود، در هر میدانی که به آن پیوست به یک مبارز پیشرو تبدیل شد. رفیق ما که همیشه خود را در قبال خط شهدا مسئول می‌دانست، برای اینکه شایسته مقاومت تاریخی رهبرمان و رفقای شهید ما و مردم ما که در فداکاری خود سازش نمی‌کنند باشد، تمام لحظات زندگی خود را در مبارزه سپری کرد و الگوی همه رفقای خود شد.

ما به تمامی خلق میهن‌دوست کوردستان بویژه به خانواده رفیق عزیزمان که چنین مبارز توانا و لایقی به مبارزات آزادی‌خواهانه تقدیم نمودند تسلیت می‌گوییم.


مشخصات رفیق شهیدمان به شرح زیر می‌باشد:

نام سازمانی: چکدار ابخ
نام و نام خانوادگی: محمد کایا
محل تولد: وان
نام مادر-پدر: صالحه - احمد
زمان و مکان شهادت: 27 نوامبر 2018 / موش

******************************