ک‌ژ‌ک خواستار افزایش اتحاد کوردستانی در برابر خیانت و نسل کشی شد

شورای هماهنگی کنفدرالیسم زنان کوردستان (ک‌ژ‌ک) از خلق کورد خواست تا در برابر خیانت حزب دموکرات کوردستان و خانواده بارزانی موضع مشخصی نشان دهند، مقاومت را افزایش دهند و گام وحدت ملی را تقویت کنند. ک‌ژ‌ک گفت: این بزرگترین پاسخ خواهد بود.

شورای هماهنگی کنفدرالیسم زنان کوردستان (ک‌ژ‌ک) با بیان اینکه اساس وحدت ملی دموکراتیک در کوردستان بر اراده زنان استوار است گفت: "در برابر فاشیسم دولت ترکیه و حزب دموکرات کوردستان که به عنوان شریک بر خط خیانت گام بر می دارد، ما زنان باید بگوییم 'بس کنید' و مبارزه خود را بزرگتر کنیم. در برابر این حملات به زندگی، ملت و هویت ما باید با اراده سازمان‌یافته خود در همه جا مبارزه کنیم. در مقابل نقشه‌های نابودگر علیه کوردها در قرن بیست و یکم، ما زنان کورد باید از هستی، میهن و هویت خود محافظت کنیم و اجازه خیانت و نسل‌کشی را ندهیم."

شورای هماهنگی کنفدرالیسم زنان کوردستان (ک‌ژ‌ک) با صدور بیانیه‌ای حمله به نمایندگی باشور کنگره ملی کوردستان و فرودگاه عربت را محکوم کرد. بیانیه به شرح زیر است:

در ١٨ سپتامبر در هولیر به دفتر نمایندگی باشور کوردستان کنگره‌ی ملی کوردستان حمله شد و در نتیجه رفیق دنیز جودت بلبون به شهادت رسید. در همان روز حمله به فرودگاه عربت در سلیمانیه نیز صورت گرفت و سه پیشمرگ مبارزه با تروریسم اتحادیه میهنی به شهادت رسیدند. ما از رفیق دنیز و سه پیشمرگه اتحادیه میهنی کوردستان که در این حملات به شهادت رسیدند با احترام یاد می کنیم و به خانواده آنها و خلق کورد تسلیت می گوییم. باید دانست که ما به هیچ وجه این حملات را نخواهیم پذیرفت و با افزایش مبارزات، از خیانت و نسل‌کشی فاشیستی حسابرسی خواهیم کرد.

به یاد دنیز بلبون، ما کار برای وحدت ملی را به بالاترین سطح خواهیم رساند


رفیق دنیز برای توسعه وحدت ملی دموکراتیک در کوردستان تلاش زیادی کرد و در واقع با حمله به شخص او، تلاش‌های ارزشمند ملی کنگره ملی کوردستان مورد حمله قرار گرفت. تفکر ملی، رفاقت و شخصیت فرهنگی دنیز که مردم را گرد هم آورد او را به نمونه‌ای برجسته در کار وحدت ملی تبدیل کرد. زنده نگه داشتن یاد رفیق دنیز، با نابودی خیانت و افزایش وظایف برای وحدت ملی دموکراتیک ممکن خواهد بود. اگر دشمن بخواهد با حمله به کنگره ملی کوردستان و حمله به رفیق دنیز کار وحدت ملی را از بین ببرد، پاسخ به این امر باید تقویت و افزایش وحدت ملی و پایان دادن به خیانت باشد. این تنها راه زنده نگه داشتن یاد اوست.


دولت ترکیه و حزب دموکرات کوردستان عاملین حملات هستند


حمله به فرودگاه سلیمانیه با این هدف انجام شد که دولت ترکیه همکاری خیانت-جاسوسی را که بوسیله حزب دموکرات کوردستان بوجود آورده است در سرتاسر باشور کوردستان گسترش دهد. حمله به نیروهایی که با هویت خود در کوردستان وجود دارند و با هدف تسلیم کردن آنها در برابر دولت ترکیه آغاز شده است. حملاتی که در چند روز گذشته در روژاوا، شنگال، برادوست، سلیمانیه و هولیر انجام شد نشانه این اقدام است. خود پ د ک مدتهاست که پیشاهنگی حملات اشغالگرانه دولت ترکیه به مناطق زاپ و متینا را بر عهده داشته است. اخیرا حزب دموکرات کوردستان تلاش می کند تا وارد مناطق گریلا در برادوست شود تا جنگ را افزایش دهد. در همان زمان حملاتی اتفاق افتاد که به وضوح نشان می دهد که منشأ این حملات همکاری دولت فاشیست ترکیه و حزب دموکرات کوردستان است. این حملات پس از سفر هاکان فیدان به عراق و باشور کوردستان انجام شد که که این شخص وزیر امور خارجه ترکیه است که فردی قاتل بوده و دستش به خون کوردها آلوده است. بنابراین عاملان این حملات به وضوح قابل مشاهده هستند.
دولت فاشیست ترکیه در حال ارتکاب جنایت نسل‌کشی علیه خلق کورد است و حزب دموکرات کوردستان و خانواده بارزانی در این جنایت نسل‌کشی علیه هویت و ملت خود همکاری می کنند. کوردها باید در برابر خیانت حزب دموکرات کوردستان و خانواده بارزانی و حملات دولت ترکیه موضعی مشخص نشان دهند. آنها باید مقاومت خود را افزایش داده و گام وحدت ملی را تقویت کنند که این بزرگترین پاسخ خواهد بود.


پیروزی در مقاومت در برابر خیانت و فاشیسم است


این حملات برای از بین بردن دستاوردهای پنجاه سال اخیر کوردها است. همه چیز بسیار واضح و قابل مشاهده است. دولت ترکیه در حملات نسل‌کشی و همکارش حزب دموکرات کوردستان در خیانت، به سطح نهایی رسیده و فعالانه با یکدیگر همکاری می‌کنند. مردم ما و زنان کورد باید خط حزب دموکرات کوردستان که در برابر مردم خود و در برابر گریلاهایی که از کرامت کوردها دفاع می‌کنند، می‌جنگند و با نهادها و احزاب دموکراتیک مبارزه می‌کند تا دستاوردهای کوردستان را تقسیم کرده و به دشمن عرضه کنند، را دیده و در مقابل آن موضع‌گیری کنند.

باشور کوردستان، هولیر و کرکوک، ملک هیچ کس و از جمله ملک خانواده بارزانی نیست. سرنوشت مردم کورد، زنان کورد و سرنوشت کوردستان را نمی توان با خط خیانت تعیین کرد. در برابر تسلیم و خیانت، زمان مقاومت و پیروزی است. در قرن بیست و یکم یقینا آنچه کوردها را پیروز می‌کند افزایش مقاومت در برابر خط خیانت و مقاومت در برابر فاشیسم نسل‌کشی است. به جز این هیچ راه دیگری برای حفاظت از دستاوردهای کوردها و حرکت رو به جلو وجود ندارد.

یکی دیگر از اهداف این حملات، خلق‌های عراق هستند


یکی دیگر از اهداف این حملات مردم عراق هستند. همین جنایت جنگی علیه مردم عراق نیز انجام می‌شود. آنها می‌خواهند در کرکوک، شنگال، مخمور، سلیمانیه و هولیر تحریکات و آشفتگی و تنش‌های داخلی ایجاد کنند. این طرح، نقشه دولت ترکیه است که می‌خواهد از باشور کوردستان شروع کند و مناطق خاصی از عراق را اشغال کند تا به یک کشور هژمونگرا در منطقه تبدیل شود. دولت فاشیست ترکیه همیشه می گوید: "ما به خلق کورد و مردم عراق احترام می گذاریم، ما با آنها نمی جنگیم، ما با تروریسم پ‌ک‌ک می جنگیم" و با این سخنان سعی دارد نقشه‌های پلید هژمون خود را پنهان کند. جنبش ما برای اتحاد دموکراتیک خلق کوردستان، خلق عراق و خاورمیانه مبارزه می کند. آنچه باعث تفرقه و وحشت می شود، دولت ترکیه و شرکای آن است. مهم است که مقامات کشور عراق و عمدتاً مردم عراق این طرح عمیق را ببینند و موضع‌گیری خود را نشان دهند.
 

فراخوانی به زنان کورد و نیروهای کوردستانی


فلسفه «زن، زندگی، آزادی» در کوردستان به عنوان فلسفه زندگی جدید و زنان آزاد شکل گرفت و این فلسفه جهانی شد. زن در کوردستان به اراده زندگی، ملت و وحدت ملت دمکراتیک تبدیل شد. اساس وحدت ملت دموکراتیک در کوردستان نیز بر اراده زنان متکی است. در برابر فاشیسم دولت ترکیه و حزب دموکرات کوردستان که به عنوان شریک دشمنان بر روی خط خیانت گام بر می‌دارد، ما زنان باید بگوییم "بایست" و مبارزه خود را افزایش دهیم. در برابر این حملات به جان، ملت و هویت، ما باید با اراده سازمان‌یافته خود در همه جا مبارزه کنیم. در مقابل نقشه‌های نابودی کوردها در قرن بیست و یکم ما زنان کورد باید از هستی، میهن و هویت خود محافظت کنیم و اجازه خیانت و نسل‌کشی را ندهیم.
ما از سازمان‌های زنان کورد، کارگران، کشاورزان، روشنفکران و زنان دانشگاهی در اقصی نقاط کوردستان و خارج از میهن می‌خواهیم که روند مبارزه مشترک را در چنین مرحله تاریخی پیش ببرند و به نقش تاریخی خود عمل کنند. زنان کورد باید به این نقش تاریخی عمل کنند و مراقب باشند که تاریخ تکرار نشود. بنابراین در وهله اول زنان کورد و از همه نیروهای کوردستانی می‌خواهیم که در خط مقاومت بجنگند و وحدت کوردستان آزاد را رشد دهند."