انتشار کتابچه «گفتگویی جامع و فراگیر» نوشته سارومن درباره آزادی رهبر خلق کورد

کتابچه «گفتگویی جامع و فراگیر» نوشته «سارومن» در مورد آزادی عبدالله اوجالان، رهبر خلق کورد توسط مرکز انتشارات پژاک ترجمه، تدوین شده و منتشر گردید.

مرکز انتشارات پژاک اقدام به انتشار قریب ۲۰ کتابچه از نویسندگان و آکادمیسین‌های جهان کرده که در چارچوب «ابتکارعمل بین‌الملل آزادی برای اوجالان»  دست به قلم برده و از کمپین بین‌المللی «آزادی برای اوجالان» حمایت کرده‌اند.

کتابچه «گفتگویی جامع و فراگیر» نوشته «اکهارد ساورمن» که توسط مرکز انتشارات پژاک ترجمه و تدوین شده، در دسترس خوانندگان گرامی قرارگرفته است.

پروفسور اکهارد ساورمن، در سال ۱۹۲۹ در درسدن آلمان به دنیا آمد. وی در دانشگاه‌های هومبولت برلین و «مارتین‌لوترهال/ویتنبرگ» به تدریش و پژوهش پرداخت. اکهارد دانشمند علوم تربیتی، جامعه‌شناس و نظریه‌پردازی انقلابی بود. تخصص بین رشته‌ای او به این موضوع می‌پردازد که چگونه شخصیت‌های کلیدی و جنبش‌های اجتماعی با تغییرات شدید اجتماعی بویژه تحولات رادیکال کنار می‌آیند. اکهارد ساورمن در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۰ درگذشت.

کتابچه «گفتگویی جامع و فراگیر» نوشته «اکهارد ساورمن» یکی از کتابچه‌های مجموعه «برساخت حیات آزاد: دیالوگ‌هایی با اوجالان» می‌باشد که همگی این مجموعه در یک کتاب جمع شده‌اند، این کتاب حاوی مجموعه مقالاتی از نویسندگان، متفکران و انقلابیون جهانی است تا در مورد افکار رهبر آپو نظرات خود را بیان دارند و فضای دیالوگ حول اندیشه‌های رهبر آپو شکل بگیرد. این مقالات برای نخستین بار، واکنش‌های مکتوب به نوشته‌های زندان رهبر آپو را گرد‌آوری نموده و شماری از آکادمیسین‌ها، نویسندگان و انقلابیونی را که به اندیشه‌های وی علاقه‌مند هستند یا از تفکرات وی الهام گرفته‌اند، دورهم جمع کرده است.

ترجمه این مجموعه به زبان‌های مختلف، تلاشی است برای گسترش و ژرفابخشی هرچه‌بیشتر به دیالوگ موجود. امید است که اثر حاضر دیوارهای زندان را نیز درنوردد، چراکه حصر و انزوای شدید اعمال شده بر زندان جزیره امرالی، اندک مجالی برای دیالوگ با رهبر آپو برجای نگذاشته است.

اکنون کە کمپین بین‌المللی “آزادی فیزیکی برای رهبر آپو، چارەیابی مسئلەی کورد” آغاز گشتە است، ارائەی این اثر در راستای این کمپین بودە و باور داریم کە با مبارزە در همەی عرصەهای اجتماعی، و در این مورد در حوزەی کارهای تئوریک می‌توان گام‌های استواری برداشت.

برای دریافت دریافت فایل پی‌دی‌اف اینجا کلیک کنید.