نیروهای مدافع خلق؛ انفجار سیدکان هیچ ارتباطی به ما ندارد

ه.پ.گ اعلام کرد، همان‌طور که می‌دانید در سیدکان برخی مناطق مین‌گذاری شده‌اند و پس از آن که نیروهای پ.د.ک به این مناطق وارد شده‌اند، انفجاری رخ داده است. ه.پ.گ گفت، "نیروهای ما هیچ ارتباطی با این انفجار ندارد و ما مسئول آن نیستیم".

مرکز رسانه و مطبوعات نیروهای مدافع خلق کوردستان (ه.پ.گ) در مورد انفجار یک مین کاشته شده در ارتفاعات منطقه سیدکان اطلاعیه‌ای منتشر کرده و در آن خاطرنشان نمود، آنها هیچ ارتباطی با این رخداد ندارند.

در اطلاعیه‌ی ه.پ.گ آمده است، "روز ۱۲ مارس در نتیجه‌ی انفجاری در منطقه‌ی سیدکان یک پیشمرگه‌ی پارت دمکرات کوردستان (پ.د.ک) جان خود را از دست داده و یک تن دیگر نیز مجروح شده است. در این رابطه چند دستگاه رسانه‌ای پ.د.ک نیروهای ما را مسئول این انفجار نشان داده‌اند.

این حادثه‌ی ناراحت کننده در سیدکان منطقه خاکورک رخ داده است. این منطقه در زمان رژیم بعث مین‌گذاری شده و هنوز هم پاکسازی نشده است. همچنین در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ علیه حملات دولت ترکیه برخی مناطق خاکورک نیز مین‌گذاری شده‌اند. هم مردم منطقه و هم مسئولین پ.د.ک از این موضوع مطلع شده‌اند و به آنها گفته شده که این مناطق نظامی هستند و مین‌گذاری شده‌اند و آگاهی‌های لازم به آنها داده شده است. در روز ۱۲ مارس علیرغم آنکه نیروهای پ.د.ک این مناطق را می‌شناختند، اما وارد این مناطق مین گذاری شده‌اند و این حادثه‌ی ناراحت کننده روی داده است.

ما به عنوان نیروهای مدافع خلق اعلام می‌کنیم که نیروهای ما هیچ ارتباطی با این حادثه ندارند و نیروهایمان مسئولین این رخداد ناراحت کننده نیستند."