یگان‌های مدافع زنان: با به زانو درآوردن اشغالگران انتقام ارزش‌هایمان را می‌گیریم

مرکز رسانه‌ای یگان‌های مدافع زنان(ی.پ.ژ) با اشاره به ادعاهای دروغین دولت اشغالگر ترکیه و مزدورهای آن در مورد آرامگاه شهدای عفرین گفت: "مبارزه ما با درهم شکستن اشغالگران، انتقام ارزش‌های ما را خواهد گرفت."

مرکز مطبوعات و اطلاع‌رسانی یگان‌های مدافع زنان (YPJ) بیانیه‌ای در مورد ادعاهای واهی دولت ترکیه و مزدورهای آن در رابطه با آرامگاه شهدا صادر کرده است.

ی.پ.ژ اعلام کرده است که دولت اشغالگر ترکیه و مزدورهای آن وحشیانه به ارزش‌های معنوی خلق کورد حمله کرده و بار دیگر چهره وحشیانه خود را نشان دادند و افزود: "خلق میهن‌دوست ما که برای ارزش‌های تاریخی می‌جنگند، هرگز تسلیم نخواهند شد."

در ادامه این بیانیه آمده است:

"پیکر رفقای ما که در مقاومت تکین سال ۲۰۱۸ به شهادت رسیده و در نزدیکی بیمارستان آورینِ شهر عفرین بخاک سپرده شده بودند، توسط دولت اشغالگر ترکیه و تبهکاران و مافیای‌های آنها از قبرهای خود بیرون آورده و در قبرهای دسته جمعی به خاک سپرده شده‌اند و رسانه‌های وابسته به دولت اشغالگر ترکیه مدعی شده‌اند، اینها پیکر غیرنظامیان بوده‌اند که توسط ی.پ.گ و ی.پ.ژ به خاک سپرده شده‌اند. اما بر اساس تصاویر و مدارک دروغ‌های آنها آشکار شد.

دولت تبهکاران و مافیای ترکیه، خاک ملت کورد را اشغال کردند و یکبار دیگر با حملات وحشیانه خود علیه ارزش‌های اخلاقی خلق ما روی وحشی‌گری خود را نشان دادند تا خلق را از ارزش‌های خود جدا کنند. اما مردمی که برای ارزش‌های خود مبارزه می‌کنند، هرگز خود را تسلیم نخواهند کرد. همانطور که مشخص است ایجاد قبرهای دسته جمعی و اعمال وحشیانه از این دست، پراکتیزه کردن نیروهای هژمونگراست. در این حملات دولتی که تبهکاران و مافیای ترکیه آغاز کرده‌اند، ترکیه نمی‌تواند از این هویت خود را برهاند که در تاریخ به عنوان دشمن آشکار بشریت و دولتی هژمونگرا و وحشی شناخته شده است.

سازمان ملل و اتحادیه اروپا در رابطه با اعمال دولت مافیایی و تبهکاران ترکیه سکوت کرده‌اند. این امر به تبهکاران جسارت می‌دهد تا به پیکر جوانان کوردی که در حملات اشغالگرانه به عفرین مقاومت کرده و به شهادت رسیدند، حمله کنند. هر روزه گزارشاتی تازه در مورد ربودن و شکنجه و کشتار از عفرین منتشر می‌شود. اینگونه زمینه مشروعیت بخشیدن و قانونی کردن گورهای دسته‌ جمعی برای زنان و کودکان و جوانان و مفقودین ایجاد می‌شود.

هدف رفقای ما که هرکدام مقاومتی آفریدند، آزادسازی عفرین از اشغالگری دولت ترکیه و تبهکاران و مافیای رژیم ترک بود.

آزادسازی عفرین از اشغالگری دولت اشغالگر ترکیه و مافیاهایش که هدف هر یک از رفقای ما بود، مشخص‌ترین حقیقت و مقاومت بی‌پایان و هدف ما است. رفقای ما که در یکجا و به صورت دسته جمعی به خاک سپرده شدند در اساس تعهد انتقام ما هستند که در قلب و فکر ما و خلق‌مان نقش بسته است. حمله به آرامگاه‌ها به صورت آشکار نشان می‌دهد که آخرین نقطه وحشیگری دولت‌ها که هیچ مرزی را نمی‌شناسد در دولت ترکیه نمود پیدا کرده است. خلق میهن‌دوست ما هم در داخل و هم در خارج و هم در نزدیکی عفرین مستقر شده و از نزدیک ناظر همه رخدادهای عفرین هستند.

همچنین وظیفه و مسئولیتی که تاریخ به ما بخشیده است، هم ادامه این مبارزات است و هم برای انتقام این رفقایمان می‌باشد. در مبارزات ما با هر شیوه‌ای از مبارزات خلق پشتیبانی کرده و عهد می‌بندیم تا خلقمان را آزاد کنیم.

هویت رفقای شهید به این شرح است:

   نام و نام خانوادگی: مظلوم تاش

   کد سازمانی: آندوک فارقین

   محل و سال تولد: مانیسا - ١٩٩٧

   نام مادر – نام پدر: آینور - سلیمان

  تاریخ و محل شهادت: ١١ مارس ٢٠١٨/ روستای چوبان- راجو (عفرین)

   نام و نام خانوادگی: باصل ایشه

   کد سازمانی: باصل شهبا

   محل و سال تولد: شهبا - ٢٠٠٠

   نام مادر – نام پدر: سمیه - محمد

  تاریخ و محل شهادت: ١٠ مارس ٢٠١٨/ روستای راجا- مباتا (عفرین)