ه‌پ‌گ: ۵ اشغالگر مجازات شدند، یک دوربین نظارتی در زاپ منهدم گردید

مرکز اطلاع‌رسانی و مطبوعاتی نیروهای مدافع خلق (ه‌پ‌گ) اعلام کرد که در عملیات گریلایی علیه نیروهای ارتش اشغالگر ترکیه در زاپ، حداقل ۵ اشغالگر مجازات شدند و یک دوربین نظارتی منهدم شد.

مرکز اطلاع‌رسانی و مطبوعاتی ه‌پ‌گ در بیانیه‌ای مکتوب اعلام کرد که ۵ اشغالگر در مناطق تپه جودی و تپه اِف اِم در منطقه زاپ مجازات شدند. در این بیانیه جزئیات عملیات انجام شده و حملات ارتش اشغالگر ترکیه به شرح زیر اعلام شده است:

منطقه گابار:

در ۱۷ سپتامبر در منطقه روستای بانا از توابع شهرستان باسا (گوچلو کوناک) در شرنخ، بین نیروهای ما که در حال انجام وظیفه بودند و اشغالگران درگیری رخ داد. در این درگیری رفیق ما رِناس به شهادت رسید. اطلاعات دقیق هویتی رفیق ما رِناس بعداً با مردم و افکار عمومی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

منطقه شهید دلیل در زاپ غربی:

در ۱۹ سپتامبر در ساعت ۰۶:۳۰ و ۱۰:۳۰ اشغالگران در منطقه مقاومت تپه جودی هدف قرار گرفته و با سلاح‌های سنگین مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که در این عملیات دو سنگر تخریب گردید. این عملیات توسط نیروهای یگان‌های زنان آزاد استار (یژا استار) ما انجام شد.

در ۱۹ سپتامبر در ساعت‌های ۱۴:۳۰، ۱۷ و ۱۹ اشغالگران در منطقه مقاومت تپه جودی با سلاح‌های سنگین مورد هدف قرار گرفتند و ۳ سنگر تخریب گردید.

در ۱۹ سپتامبر در ساعت ۱۱:۴۵ و ۲۰:۰۰ اشغالگران در منطقه مقاومت تپه جودی با تاکتیک تک‌تیرانداز هدف قرار گرفتند و در نتیجه ۲ اشغالگر مجازات شدند. این عملیات توسط نیروهای یژا استار ما انجام شد.

روز ۲۰ سپتامبر ساعت ۰۳:۰۰ اشغالگران در منطقه مقاومت تپه جودی با سلاح‌های سنگین مورد اصابت قرار گرفتند و ۱ سنگر تخریب شد. این عملیات توسط نیروهای یژا استار ما انجام شد.

در ۱۹ سپتامبر در ساعت ۱۲:۲۵ و ۲۲:۱۵ اشغالگرانی که می‌خواستند در منطقه مقاومت تپه آمدیه مستقر شوند با تاکتیک تک‌تیرانداز هدف قرار گرفتند و  در نتیجه ۲ اشغالگر مجازات شدند.

در ۱۹ سپتامبر، ساعت ۰۸:۲۰، یک دستگاه دوربین نظارتی متعلق به اشغالگران در منطقه مقاومت تپه اِف اِم با تاکتیک تک‌تیراندازی هدف قرار گرفت و منهدم شد. این عملیات توسط نیروهای یژا استار ما انجام شد.

در ۱۹ سپتامبر در ساعت ۱۳:۳۵ اشغالگرانی که تونل‌های جنگی در منطقه مقاومت تپه اِف اِم را بمباران کردند با تاکتیک تک‌تیراندازی هدف قرار گرفتند و در نتیجه آن ۱ اشغالگر مجازات شد.

حملات انجام شده توسط ارتش اشغالگر ترکیه:

در ۱۹ سپتامبر منطقه مقاومت تپه جودی منطقه شهید دلیل در زاپ غربی ۲ بار، منطقه مقاومت تپه بهار ۲ بار، مناطق روستای دَرگله، روستای بازه و روستای بِشیلی در منطقه متینا ۳ بار، در مجموع ۷ بار توسط هواپیماهای جنگی بمباران شد.

در ۱۹ سپتامبر منطقه شهید دلیل در زاپ غربی و منطقه متینا توسط هلیکوپترهای تهاجمی بمباران شد.

مناطق زاپ، شهید دلیل در زاپ غربی و متینا با توپخانه بمباران شد.