ه‌پ‌گ با عملیات‌هایی یاد تولهلدان گویی و روکن زلال را گرامی داشت

ه‌پ‌گ برا ی گرامیداشت تولهلدان گویی و زلال روکن دست به عملیات زد. اعلام گردید که در این عملیات‌ها ۶ اشغالگر به مجازات رسیدند.

ابلاغیه‌ی مرکز اطلاع‌رسانی و مطبوعات نیروهای مدافع خلق(ه‌پ‌گ) در این زمینه به‌شرح زیر است:

«رفقای ما سارا تولهلدان گویی (دیلارا اورپر) و روکن زلال (فرمز هیسن) در شب ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ در مرسین با اقدام فدایی –انتحاری دشمن را شوکه کردند و ترس بزرگی در دل دشمن انداختند. در سالیاد این اقدام شکوهمند، ما رفقای خود سارا تولهلدان گویی و روکن زلال را با احترام، افتخار، قدردانی و عشق یاد می‌کنیم. هر دو زن کورد آزاد فدایی؛ سارا و روکن که روحیه‌ی فدایی آپویی را از صفوف گریلا به کلان‌شهرها رساندند و در سطح بسیار بالایی این مهم را به‌انجام رساندند، آنها زیلان‌های دوره‌ی کنونی‌اند که برای مبارزات ما و خلقمان پیشاهنگی کردند و نامشان را در تاریخ ثبت نمودند. به‌عنوان گریلاهای آزادیبخش کوردستان برای رساندن خود به جایگاه عالی، روحیه فدایی، سبک مبارزه‌ی تهاجمی، هوش تاکتیکی، عملیات کارساز و قوی، هنر و همراهی واقعی رفقای خود سارا و روکن‌ها، ما پیمان می‌دهیم که مبارزاتمان را وسیع‌تر کنیم.

در عملیات‌ها برای گرامیداشت رفقایمان سارا و روکن، ۶ نظامی اشغالگر مجازات شدند و ۲ اشغالگر دیگر نیز زخمی شدند.

جزئیات بیشتر درباره عملیات‌ها و نیز حملات ارتش اشغالگر ترکیه به‌شرح زیر است:

در منطقه زاپ:

در ۲۳ سپتامبر در میدان مقاومت کوره‌ژارو به شیوه‌ی سابوتاژ به اشغالگران حمله شد و یک نظامی اشغالگر مجازات گردید.

در منطقه شهید دلیل واقع در غرب زاپ:

در ۲۴ و ۲۵ سپتامبر در میدان مقاومت تپه جودی ۱۴ بار با سلاح سنگین اشغالگران را هدف قرار دادیم. عملیات توسط نیروهای یژا استار انجام گرفت.

در ۲۵ سپتامبر در میدان مقاومت تپه جودی ۲ بار با سلاح سنگین به اشغالگران حمله شد.

در ۲۴ سپتامبر ساعت ۱۶:۰۰ در میدان مقاومت تپه آمدیه با سلاح سنگین به اشغالگران حمله کردیم. در این عملیات که توسط تیم‌های سیار ما انجام گرفت، ۳ اشغالگر مجازات شده و ۲ اشغالگر دیگر نیز زخمی شدند.

در ۲۵ سپتامبر ساعت ۱۹:۴۵ در میدان مقاومت تپه آمدیه که اشغالگران به جنب‌وجوش افتاده بودند،  با تک‌تیرانداز آنان را هدف قرار دادیم. درنتیجه آن یک اشغالگر مجازات گردید.

در ۲۵ و ۲۶ سپتامبر در میدان مقاومت تپه آمدیه ۲ بار با سلاح نیمه اتوماتیک اشغالگران را هدف قرار دادیم.

در ۲۶ سپتامبر ساعت ۰۲:۲۰ در میدان مقاومت تپه آمدیه هنگامی که اشغالگران در تحرک بودند، با تک‌تیرانداز هدف قرار گرفتند و یک اشغالگر مجازات شد.

در منطقه متینا:

در ۲۴ سپتامبر ساعت ۱۱:۰۰ در میدان مقاومت تپه اورته با سلاح سنگین به اشغالگران حمله کردیم.

در ۲۵ سپتامبر ساعت ۱۴:۳۰ در میدان مقاومت تپه اورته با سلاح سبک و نیمه اتوماتیک به اشغالگران حمله شد که درحال بمباران تونل‌های جنگی بودند.

حملات ارتش اشغالگر ترکیه:

در ۲۴ و ۲۵ سپتامبر مناطق شهید دلیل در غرب زاپ و متینا با هلیکوپترهای جنگی بمباران شدند.

مناطق زاپ، شهید دلیل در غرب زاپ، متینا و خاکورک توپ‌باران شدند.