فاشیسم ترک و خیانت پ‌دک در اروپا محکوم شد

در راستای فراخوان ک‌ج‌دک-ا در چندین شهر اروپا کوردها تجمع کرده و خیانت و همکاری حزب دموکرات کوردستان با فاشیسم ترکیه را محکوم نمودند و خواستار اتحاد ملی شدند.

برای محکومیت یورش مسلحانه به دفتر نمایندگی کنگره ملی کوردستان-ک‌ن‌ک در شهر هولیر و ترور دنیز جودت، در چندین شهر اروپا فعالیت‌هایی برگزار شد.

بروکسل

کوردها در مسیر فرانکلین روزولت، محل نمایندگی باشور کوردستان در بروکسل تجمع کردند و تصاویر دنیز جودت و پلاکارد "مرگ بر خیانتکار" را در دست گرفتند.

عضو شورای رهبری ک‌ن‌ک رفیق غفور گفت: "ما خوب می‌دانیم بدون اطرافیان و خائنینی که به نام کورد بودن با دولت ترکیه همکاری می‌کنند، دولت ترکیه هرگز نمی‌تواند بدین شیوه حمله کند. متاسفانه حزب دموکرات کوردستان که تحت کنترل خانواده بارزانی است، به‌ خدمت اشغالگران در آمده است. خانواده بارزانی به دشمنان اصلی خلق کورد خدمت می‌کنند تا جنبش‌های کوردی را تضعیف و نابود کنند و برای اشغالگری و نسل‌کشی زمینه را فراهم نمایند. حمله به ک‌ن‌ک حمله به اتحاد ملی کوردهاست.

تجمع با سردادن شعارهای "مرگ بر خیانت" و "زنده‌باد مقاومت کوردها" به‌پایان رسید.

استراسبورگ

کوردها در ایستگاه متروی مرکز شهر استراسبورگ فرانسه تجمع کرده و فاشیسم دولت ترکیه و خیانت پ‌دک را محکوم نمودند.

در این تجمع تصاویر دنیز جودت و سایر شهدایی که در باشور کوردستان با همکاری پ‌دک ترور شده‌اند، در دست گرفته شد.

شعارهای "ترکیه قاتل است، اروپا ساکت است" و "زنده‌باد رهبر آپو" سرداده شد.

تاکید شد که هدف دولت ترکیه نابودی دستاوردهای تاکنونی خلق کورد است و پ‌دک و خانواده بارزانی همکار این رویکرد هستند.

مارسی

با هماهنگی کانون جامعه دموکراتیک کورد-دک‌ت‌م در مارسی، حمله به ک‌ن‌ک محکوم گردید.

پلاکارد "علیه اشغالگری ترکیه و خیانت خانواده بارزانی، کوردستان را حفظ کن" و "میت و پ‌دک قاتلند" همراه با تصاویری از شهید دنیز جودت به اهتزاز در آمد.

در بیانیه آنان آمد که همکاری پ‌دک و خیانت هایش چیز تازه‌ای نیست اما حالا با دیوار مقاومت گریلاهای آزادیبخش کوردستان روبرو شده است. دولت ترکیه هرگاه در رویارویی با گریلا دچار بحران شود، به همکاری پ‌دک پناه می‌برد. خواستار موضعگیری خلق کورد به‌ویژه مردم باشور کوردستان علیه خیانتکاران شدند.

نیز آمد: "دولت جنایتکار ترکیه با همکاری خانواده بارزانی روزانه به نسل‌کشی و کشتار کوردها ادامه می‌دهد. خانواده بارزانی نقش به‌سزایی در این جنایات دارند. کوردها از خیانت متنفرند و اگر این خیانت‌ها ادامه یابد، مشکلات بیشتری به وجود می‌آید. باید با روحیه فداکاری ملی به جریان خیانتکاری و حضور مقرات ارتش و میت ترکیه در باشور کوردستان خاتمه دهیم.

مکررا شعار "مرگ بر خیانتکار" و "زنده‌باد کوردستان" سر داده می‌شد.

وین

برای محکومیت حملات اشغالگرانه دولت ترکیه و همکاری‌های پ‌دک در شهر وین پایتخت اتریش یک تجمع اعتراضی در مقابل سفارت ترکیه برگزار شد.

مانهایم

در پی فراخوان کنگره جامعه دموکراتیک کورد-اروپا (ک‌ج‌دک-ا) در شهر مانهایم آلمان نیز یک فعالیت برگزار شد. بیانیه قرائت شد و شعار "مرگ بر خیانت" و "اردوغان دیکتاتور" سر داده شد.

مونیخ

در شهر مونیخ آلمان نیز ترور دنیز جودت محکوم شد.

حاضرین عکس‌هایی از شهید دنیز جودت در دست گرفته و علیه جنایات دولت ترکیه فریاد زدند.

ساربروکن

در شهر ساربروکن آلمان نیز با پیشگامی دک‌ت‌م و پ‌ی‌د و شورای زنان ایزدی یک فعالیت اعتراضی برگزار شده و یورش به مقر ک‌ن‌ک محکوم گردید.

بارها شعار "مرگ بر خیانت" و "زنده‌باد مقاومت خلق کورد" و "اردوغان قاتل" تکرار شد.

**********************************