فعال ت‌ژ‌آ خواستار ساختن یک زندگی جدید شد

فعال ت‌ژ‌آ از رحا فاطمه سیلگیر، از همه زنان خواست تا به مدت 6 ماه به کمپین خود بپیوندند که با شعار «با ژن ژیان آزادی، به سوی آزادی» آغاز شده است.

جنبش زنان آزاد (ت‌ژ‌آ) کمپینی را با شعار «با ژن ژیان آزادی، به سوی آزادی» آغاز کرد که تا 8 مارس روز جهانی زن ادامه خواهد داشت. در متن بیانیه‌ی این کمپین که در رحا اعلام شد، به انزوای شدید رهبر خلق کورد عبدالله اوجالان، سیاست‌های جنگ ویژه، نسل‌کشی زنان، غارت زیست‌محیطی و فشار بر زبان مادری اشاره شده است. زنان از روستایی به روستای دیگر و از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر سفر خواهند کرد و به عنوان بخشی از این کمپین، فعالیت‌هایی را انجام خواهند داد.

فاطمه سیلگیر، فعال ت‌ژ‌آ در رحا، در مورد این کمپین با خبرگزاری فرات (ANF) صحبت کرد و اظهار داشت که از طریق این کمپین می‌خواهند به زنان بیشتری دسترسی پیدا کنند. سیلگیر اعلام کرد که می‌خواهند جایگاه و قدرت اجتماعی زنان را بیش از پیش ارتقاء دهند و خاطرنشان کرد زنان در مبارزه اجتماعی و سیاسی باید بتوانند نقش و رسالت خود را قویتر به انجام برسانند.

سیلگیر با بیان اینکه ما می‌گوییم زنان در زندگی خانواده و جامعه تنها نیستند تصریح کرد: «برای افزایش حمایت و مشارکت باید به زندگی روزمره خود با توجه به فرهنگ خود ادامه دهید، پیشاهنگی را بر عهده گیرید، عنصر اصلی مبارزه باشید، علیه روابط پوسیده و منحط خود را آگاه کنید و در کمپین شرکت کنید.»


سیلگیر همچنین درباره برنامه فعالیت‌ها گفت: «در چارچوب کمپین خود در رابطه با 25 نوامبر، روز مبارزه با خشونت علیه زنان، برای تقویت گفت‌وگو بین زنان تلاش خواهیم کرد. با یاد سارا و رفقایش که در 9 ژانویه 2013 در پاریس به قتل رسیدند، روحیه و عمل آنها را برای زنان به ارمغان می‌آوریم. با زنان در خانه‌ها جمع می‌شویم. ما 8 مارس را به بهترین و باشکوه‌ترین شکل جشن خواهیم گرفت، در این مدت به هر جایی خواهیم رسید. ما در انتخابات منطقه‌ای نقش موثری ایفا خواهیم کرد. ما به قوی‌ترین شکل ممکن در فعالیت‌های نوروزی شرکت خواهیم کرد.»

سیلگیر در پایان خطاب به زنان مطرح کرده است: «به عنوان زنان رحا، ما از همه زنان می‌خواهیم تا زندگی جدیدی بسازند. آزادی جامعه با آزادی زنان ممکن می‌شود. بیایید مبارزه مشترک خود را در برابر انواع خشونت افزایش دهیم. زنان از طریق مبارزه زیبا می‌شوند.»