عملیات علیه وزارت داخل ترکیه توسط گردان جاودانگان انجام شد

فرماندهی قرارگاه مرکزی مدافع خلق اعلام نمود عملیات فدایی علیه اداره کل وزارت داخلی کشور آنکارا توسط تیم گردان جاودانگان انجام شده است.

فرماندهی قرارگاه مرکزی مدافع خلق در رابطه با عملیات صبح امروز علیه اداره کل وزارت داخلی ترکیه در نزدیکی پارلمان بیانیه‌ای کتبی منتشر کرد.
این بیانیه به شرح زیر می‌باشد:
«صبح امروز حدود ساعت ۹:۳۰ یک تیم وابسته به گردان جاودانگان علیه مقر وزارت داخلی ترکیه عملیاتی فدایی انجام داد. این عملیات به طور ویژه در روز بازگشایی پارلمان و در محلی نزدیک به پارلمان علیه مرکز شکنجه‌گر و قتل‌عام کننده انجام گرفت. این عملیات فدایی به هدف خود رسید. رفقای ما که مسئول انجام عملیات بودند به محل رسیده و با موفقیت آن را انجام دادند. اما مانند همیشه رژیم فاشیستی حزب عدالت و توسعه (آک‌پ) و حزب حرکت ملی‌گرا (م‌ه‌پ) با بی‌احترامی بسیار به مردم و افکار عمومی نتایج حقیقی عملیات را پنهان می‌کنند. باید همگان بدانند که اگر اعضای گردان جاودانگان می‌خواستند، می‌توانستند در هنگام انجام عملیات تغییر کوچکی ایجاد کرده و نتایج بسیار متفاوتی به دست بیاورند. اما این گام با هوشیاری و عالمانه و با پایبند بودن به هدف اصلی، که رساندن پیام لازم و هوشیار نمودن مراکز زیربط بود برداشته شد.
این عملیات هشداری در برابر نسل‌کشی و فشار فاشیستی با نادیده گرفتن قوانین ملی و بین‌المللی و نقض حقوق بشر، اعمال غیر انسانی و سیاست‌های انزوا که در تمام زندان‌های ترکیه و کوردستان ایجاد شده است، استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه گریلا‌های ما (که طبق قوانین جهانی ممنوع است)، علیه غارت طبیعت کوردستان، نسل‌کشی و فشار فاشیستی بر خلق کورد و همه مراکز دموکراتیک است. اگر رژیم فاشیستی آ ک‌پ-م‌ه‌پ به ارتکاب این جنایات ادامه دهد عملیات‌های مشروع عدالت انقلابی ادامه خواهد یافت.
این عملیات قهرمانانه و پرمعنا به ویژه در روز بازگشایی مجلس برای گرامیداشت فرمانده آخین موش (هولیا دمیرَر) که زمانی فرمانده گردان جاودانگان بود و همچنین برای گرامیداشت رفقایی که با او شهید شدند انجام گرفت. این عملیات بزرگ و تاریخی توسط رفقای ما روژهات زیلان و اردال شاهین انجام شد. یاد مبارزان فدایی جاودانه آپویی که این عملیات را انجام دادند، با احترام گرامی می‌داریم. به این مبارزان قهرمان و همه رفقایی که در این عملیات دست داشتند، تبریک می‌گوییم. برای آنها آرزوی موفقیت داریم. اعلام می‌کنیم که در آینده مشخصات دقیق جنگاوران فداکار و قهرمان گردان جاودانگان که این عملیات را انجام دادند برای افکار عمومی آشکار کرده و از آنها سپاسگزاری خواهیم کرد.»