ی‌رک: گریلا برخودان چیاگر در حمله هوایی در پنجوین به‌شهادت رسید

در اطلاعیه یگان‌های مدافع روژهلات کوردستان-ی‌رک آمده است؛ گریلا برخودان چیاگر در حمله ارتش ترکیه که در دوم سپتامبر در منطقه پنجوین انجام شد، به شهادت رسید.

یگان‌های مدافع روژهلات کوردستان (ی ر ک) در بیانیه‌ای درباره حملات هوایی ارتش ترکیه در روزهای اول و دوم سپتامبر به مناطق «آسوس» و «پنجوین» گزارش داده داده است.

در این بیانیه اعلام شده است که حمله‌ای که در روز جهانی صلح انجام شد نشان می‌دهد که دولت ترکیه به دستاوردهای خلق کورد در همه بخش‌ها حمله می کند.

در بیانیه یگان های مدافع روژهلات کوردستان-ی‌رک آمده است: " به این ترتیب آنها به گریلا، پیشاهنگان و جغرافیای کوردستان حمله می کنند، چند روز پیش اعلام کردیم که در حملات آسوس هیچ تلفات جانی نداشته ایم. اما روز ۲ سپتامبر که دو نفر از رفقایمان با موتور سیکلت مشغول به انجام وظیفه بودند، هدف قرار گرفتند. در نتیجه یکی از رفقایمان شهید شد. این رفیق شهید برخوددان آمد است. "

مشخصات رفیق شهیدمان از قرار زیر است:

نام و نام خانوادگی: مظلوم اوزترک

 نام سازمانی: برخودان چیاگر

زمان و محل تولد: ۱۹۹۷- آمد 

زمان و مکان عضویت:  ژانویه ۲۰۲۳ - فرانسه 

زمان و مکان شهادت: ۲ سپتامبر ۲۰۲۳ - پنجوین

 ادامه این بیانیه به شرح زیر است:

"شهید برخودان در خانواده ای با فرهنگ میهن دوستی به دنیا آمد و بزرگ شد. خانواده اش در نتیجه سیاست‌های نسل‌کشی دولت ترکیه مجبور به مهاجرت به کلان شهر استانبول شدند. رفیق برخودان علیرغم بزرگ‌شدن در استانبول، ضد همه سیاست‌های آزار و اذیت و نسل کشی، بر فرهنگ و هؤیت کوردها پافشاری می کند و در جستجوی زندگی آزاد است. به ویژه، او از نزدیک اندیشه های رهبر آپو را دنبال می کند و تحت تأثیر آنها قرار می گیرد. در اثر فشارهای اشغالگران فاشیست و نسل کشی مجبور می شود دوباره از ترکیه به اروپا مهاجرت کند. در آنجا نیز وقتی شاهد فشار بر کوردها و قتل پیشاهنگ کوردها رفیق اوین گویی است، تصمیم می گیرد به میهن بازگردد. او برای آزادی رهبر آپو و خلق کورد، در گریلا بودن، موضع انقلابی و میهن دوستانه اتخاذ می کند و می خواهد به عنوان یک گریلا پیشاهنگ کوردستان باشد، نقش و مسئولیت لازم را به عهده بگیرد. در دوران تصمیم بازگشت به میهن، انقلاب "ژن ژیان آزادی " در کوردستان و ایران در سراسر جهان طنین انداز می شود. همچنین اشتیاق او برای آشنایی با فرهنگ و جغرافیای روژهلات کوردستان سبب می‌شود که برای آزادی خلق کوردستان و آزادی زنان به روژهلات کوردستان رفته و به یگان های مدافع روژهلات کوردستان بپیوندد.از روز ورود تا شهادت با روحیه ای آگاهانه، شجاعانه و فداکارانه برای آنکه شایستگی رهبری و رفاقت را داشته باشد، مبارزه می‌کند.

زمانی که به همراه یکی از رفقایش مشغول انجام وظیفه بودند، بر اثر حمله هوایی دولت اشغالگر ترکیه به شهادت رسید. ابتدا به خانواده عزیز و میهن دوست شهید برخودان و سپس به همه خلق میهن دوستمان تسلیت عرض می‌نماییم.ما عهد می‌بندیم، با تضمین آزادی رهبر آپو و موفقیت در ساختن کوردستانی آزاد و دموکراتیک، انتقام شهید برخودان و همه شهدای آزادی را بگیریم."