حزب چپ سبز به دیدار قربانیان زلزله‌زدگان رفتند

حزب چپ سبز، در بازدید از زلزله‌زدگان هاتای، اعلام کردند که بین خلق تبعیض انجام می‌شود و اظهار داشتند: “همگان را به مبارزه دعوت می‌کنیم”.

بازدید حزب سبز و آینده‌ی چپ (حزب چپ سبز) از شهرهای محل وقوع زلزله ادامه دارد. بازدید از شهر هاتای ۴ روز است که ادامه دارد. در بین هیئت بازدید کننده، ابراهیم آکین، سخن‌گوی حزب چپ سبز، تولای هاتیموگولاری و محمد زکی ارمز، پارلمانتاران حزب چپ سبز، از زلزله‌زدگان بازدید به عمل آوردند.

"پس از انتخاب غذاخوری‌های توزیع غذا تعطیل شده‌اند"

این هیئت ابتدا به سراغ حادثه دیدگان و قربانیان ساکن در خیمه‌های محله چکمجه در منطقه‌ی دفنه رفتند. قربانیان فاجعه‌ی زلزله مشکلاتی را که با آن مواجه هستند را برای هیئت توضیح دادند و گفتند، بعد از انتخابات کانتینرهای توزیع غذا بسته شده و به همین دلیل با گرسنگی ‌مواجه هستند.

سپس این هیئت به دیدار احمد آتاکان پدر علی آتاکان که در مقاومت گزی جان‌باخته بود، رفتند. آتاکان اشاره کرد که با همکاری جامعه سعی در التیام بخشیدن به زخم‌های خود دارند.

تولای هاتیموگولاری پارلمانتار حزب چپ سبز اعلام کرد، به هیچ وجه تغییرات دموگرافی شهر را نخواهند پذیرفت و گفت: “ما در رابطه با مشکلات این‌جا گزارشی را تهیه خواهیم کرد. همچنین همراه با جامعه از قربانیان زلزله حمایت خواهیم کرد”.

این بازدید به مدت ۴ روز دیگر ادامه خواهد داشت

سخن‌گوی مشترک حزب چپ سبز، ابراهیم آکین، اعلام کرد، از بخش سلامتی و بهداشت گرفته تا مایحتاج زندگی با مشکل مواجه است و ما نیز همراه با خلق این مشکلات را حل خواهیم کرد. اکین این را نیز اعلام کرد که تا کنون مشکلات کانتینرها حل نشده‌اند و پدر ادامه‌ی سخنانش گفت: “باید این مشکل در اسرع وقت حل گردد، از اول اکتبر این مشکلات در دستور کار پارلمان قرار خواهد گرفت”.

در مدت این ۴ روز، این هیئت از تعاونی زنان در ماشوکلو، تعاونی زنان ریهن میزراکلی در سمنداگ و محله‌های دیکمچه و سرینیول در آنتاکیا بازدید خواهند کرد.