ه‌پ‌گ یاد و خاطره‌ی ۲ شهید را گرامی داشت

ه‌پ‌گ با احترام از دو گریلای شهید یاد کرد و گفت: «رفقای ما باگر و آزاد با مأموریت‌ها و مسئولیت‌های خود در سازماندهی و عملی نمودن جنگ انقلابی خلق، جای خود را در قلب مردم ما گرفتند.»

مرکز اطلاع‌رسانی و مطبوعاتی نیروهای مدافع خلق (ه‌پ‌گ) در رابطه با دو گریلایی که در مردین شهید شدند، بیانیه‌ای صادر کرد.  

بیانیه به شرح زیر است:

«مشخص شد که رفقای ما باگر آندوک و آزاد موسکان که در یگان‌های مدافع غیرنظامی (ی پ س) مشغول به کار بودند، در حمله دشمن در مردین در نوامبر ۲۰۱۹ به شهادت رسیدند. رفقا باگر و آزاد به عنوان مبارز با روح فدایی آپویی در بسیاری از مناطق کوردستان با دولت ستمگر و نسل‌کش ترک مبارزه کرده و مسئولیت خود را در قبال مردم ما در بالاترین سطح انجام دادند و به محبوب‌ترین فرزندان مردم ما تبدیل شدند. رفقای ما باگر و آزاد که با منش مقاومت و عزم خود در مبارزه، از مبارزین نمونه آپویی بودند، با رسالت و مسئولیتی که در سازماندهی و اجرای جنگ انقلابی خلق ما داشتند در قلب مردم ما جای گرفتند. آنها به عنوان پیروان خباتکار، چیاگر و زریانها برای خلق حقیقت مردم مبارز در یگان‌های مدافع غیرنظامی تلاش زیادی کردند و در تاریخ مبارزات مردم ما جای گرفتند.

در سالروز شهادت همرزمان باگر و آزاد بار دیگر با احترام و سپاس یاد آنها را گرامی می‌داریم و به خانواده‌های عزیز آن‌ها و به همه مردم میهن‌دوست کوردستان تسلیت می‌گوییم.

مشخصات رفقای شهیدمان به شرح زیر است:

نام سازمانی: باگر آندوک 

نام و نام خانوادگی: هایری کاپیتان  

محل تولد: ایلح 

نام مادر-پدر: مهدیه / عبدالستار 

زمان و مکان شهادت: نوامبر ۲۰۱۹ / مردین  

*************************************** 

نام سازمانی: آزاد موسکان 

نام و نام خانوادگی: موسی پولات 

محل تولد: آمد  

نام مادر-پدر: سلیمه / شهموز 

زمان و مکان شهادت: نوامبر ۲۰۱۹ / مردین

***********************************************