دیدار دسته‌جمعی از مراسم ترحیم سید اوران در آمد

از مراسم ترحیم سید اوران خبرنگاری که در شمال و شرق سوریه بر اثر سکته قلبی به شهادت رسید، بازدیدهای گسترده‌ای انجام شد.

سید اوران، فعال و انقلابی مطبوعات آزاد، ۲۲ سپتامبر در بیمارستانی که در شمال و شرق سوریه تحت مداوا بود به شهادت رسید.

تسلیت برای اوران در منزل خانواده‌اش در منطقه هانی (Hênê) شهر آمد پذیرفته می‌شود.

شمار زیادی از مردم از جمله اعضای انجمن همبستگی، وحدت و فرهنگ برای کمک به خانواده‌هایی که بستگان خود را در مهد تمدن‌ها از دست داده‌اند (MEBYA-DER)، انجمن همبستگی با خانواده‌های زندانیان و محکومان (TUAYDER)، انجمن علمای دینی آمد، مادران صلح، انجمن پژوهشی زبان و فرهنگ بین النهرین(MED DER) ، رئیس مشترک حزب مناطق دموکراتیک (د‌ب‌پ) کَسکین بایندر و نمایندگان حزب چپ سبز از مراسم ترحیم بازدید کردند.

در مراسم ترحیم که مکررا شعار "شهدا زنده‌اند" سر داده شد، در شخص شهید سید اوران به یاد شهدای راه آزادی یک دقیقه سکوت برگزار شد.

کَسکین بایندر، رئیس مشترک د‌ب‌پ در سخنرانی کوتاهی گفت: پیکر این افراد در جعبه‌ها به خانواده‌هایشان داده می‌شود. پیکر شهدای ما را مورد شکنجه قرار می‌دهند. امروز قفل کردن درهای تمام سالن‌های ترحیم در شهرستان هانی یک عمل غیرانسانی است. آنچه انجام می‌شود غیراخلاقی و شکنجه است.

کَسکین بایندر گفت: ما در شخص سید اوران یاد همه شهدای خود را با احترام گرامی می‌داریم. ما این شکنجه‌هایی را که در مراسم تشییع جنازه انجام می‌شود را نمی‌پذیریم. این دولت مذهب، زبان و نژاد و هیچ چیزی را به رسمیت نمی‌شناسد. می‌گوید «من یک کشور مسلمان هستم»، اما نشانه‌ای از اسلام در آنها ببینیم. تا زمانی که مردم ما آزاد نشوند ما به مبارزه ادامه خواهیم داد.