ی‌پ‌ژ یک زن ایزدی را آزاد کرد

یگان‌های مدافع زنان-ی‌پ‌ژ یک زن ایزدی را آزاد کرد ند که تبهکاران داعش در یورش سال ۲۰۱۴ به شنگال، وی را ربوده بودند.

مرکز اطلاع‌رسانی یگان‌های مدافع زنان-ی‌پ‌ژ در اعلامیه‌ای گفت که یک زن جوان ایزدی به نام "فریال خدر" را از دست تبهکاران داعش آزاد کرده‌اند.

در این اعلامیه آمده: "در سال ۲۰۱۴ هنگام یورش داعش به شنگال، فریال ۱۲ سال سن داشته است. درحالی که مردم شهر در تقلای فرار از تبهکاران داعش بودند، بخش زیادی از مردم شنگال و اعضای خانواده فریال و به‌ویژه زنان و دختران توسط داعشیان ربوده شدند و افراد مسن در آنجا قتل‌عام شدند."

این زن جوان ایزدی که هم‌اکنون ۲۱ سال سن دارد، درباره سختی‌های پس از ربودنش صحبت کرد. وی گفت داعش پس از ربودنشان، آنان را به مدرسه‌ای بزرگ در تلعفر منتقل نمودند. سپس زنان و مردان و دختران را ازهم جدا کردند. حتی زنان و دختران را از هم جدا ساختند و مانند برده آنان را به موصل بردند. در آنجا امراء و مسئولین داعش دختران را با میل خود انتخاب می‌کردند و سپس آنها را برده و می‌فروختند و به سن‌وسال آنان توجه نمی‌کردند. پس از مدتی ماندن در موصل، با دختر دایی‌اش به‌ عنوان برده به منطقه شداد سوریه منتقل گردیده و در یک مدرسه نگهداری شدند.

در ادامه این اعلامیه آمده است: مانند همه زنان و دختران دیگر، فریال در ترس و وحشت به‌سر برده است. در هنگام ثبت‌نامشان توسط داعش برای برگزیدن آنان توسط امرای داعش، بسیار ترسیده بودند. مانند غنیمت جنگی با زور و خشونت با آنها رفتار شده است. دخترانی که مقاومت می‌کردند با شکنجه روبرو می‌شدند. سازمان تروریستی داعش فریال را سه بار فروخته بود.

فریال هنوز به ۱۴ سالگی نرسیده بود که با یک دختر دیگر به رقه منتقل شده و در آنجا فروخته شد. آنجا توسط یک امیر داعش به ‌نام ابومحمد در اسارت مانده بود تا به سن ۱۵سالگی رسیده بود. هنوز کودک بود که یک کودک را به‌دنیا آورده بود. تبهکار داعشی که با وی ازدواج کرده بود، در هنگام یکی از حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رقه کشته شده بود.

در اعلامیه همچنین از نحوه انتقال زنان و دختران اسیر از رقه به دیرالزور و باغوز هنگام آغاز عملیات ق‌س‌د و سختی هایی که در بیابان ها در مواجه با گرما و سرما دیده بودند، از زبان فریال پرداخته، به‌ویژه اینکه یک نوزاد را نیز در آغوش داشته بود. پس از مدتی وی را به باب برده و دو سال را در آنجا به‌سر برده بود و سپس وی را به ادلب برده بودند.

پس از این همه رنج و سختی فریال خواسته بود هرطور شده خودش را از سازمان تروریستی داعش نجات دهد. در آنجا ی‌پ‌ژ تمام توانش را برای آزادسازی وی به‌کار گرفت. تلاش‌های ی‌پ‌ژ برای نجات فریال و انتقال وی به شمال و شرق سوریه به‌نتیجه رسید و وی را آزاد نمودند.

تبهکاران داعش ۵ بار فریال را فروخته بودند. فریال هنوز هم نمی‌داند که تروریستان داعش آیا خانواده‌اش را کشته‌اند یا هنوز در قد حیاتند.