ک‌ج‌د‌-ا‌ به مناسبت ۳۱مین فستیوال فرهنگ کوردی پیام قدردانی صادر کرد

کنگره‌ی جامعه‌های دمکرات کوردستان در اروپا (ک‌ج‌د‌-ا) به این اشاره کرد، ۳۱مین فستیوال بین‌المللی فرهنگ کوردی که روز شنبه در شهر فرانکفورت آلمان برگزار شده است، موفقیت آمیز بوده و قدردانی کرد.

۳۱مین فستیوال بین‌المللی فرهنگ کوردی با شعار “راه‌حلی برای مسئله کورد و موقعیتی برای کوردستان” در صدمین سالگرد لوزان در شهر فرانکفورت آلمان گرامی داشته شد.

ک‌ج‌د‌-ا در رابطه با این کنفرانس اطلاعیه‌ای مکتوب را منتشر کرد و اعلام کرده است:

“این فستیوال در صدمین سالگرد لوزان با شعار ‘راه‌حلی برای مسئله کورد و موقعیتی برای کوردستان’ برگزار شده است، به اَوین گویی، میر پرور و عبدالرحمن قزل که در پاریس به قتل رسیدند، تقدیم شد.

از ساعات اولیه صبح ده‌ها هزار کوردستانی از کشورهای مختلف مانند آلمان، سوئیس، بلژیک، ایتالیا، اتریش، هلند، سوئد و فرانسه در ۳۱مین فستیوال بین‌المللی فرهنگ کوردی که در شهر فرانکفورت آلمان برگزار شد، رفتند.

کمیته‌ی برگزاری، با صدها مسئول از تمامی حوزه‌ها، فدراسیون ها، پارلمان‌ها و روزنامه‌نگاران، این فستیوال را شکوهمندانه به خلق کورد و مبارزه‌ی آزادی برگزار کردند.

بیش از ۵۰ هزار نفر از پیر گرفته تا جوان و کودک و زن و مرد از سراسر اروپا از طریق اتوبوس و وسایل دیگر نقلیه برای شرکت در فستیوال بسیج شدند. دوستان کورد و انترناسیونال‌ها، روشن‌فکران، انقلابیون و دمکرات‌ها در این فستیوال بزرگ شرکت کردند. غرفه‌های رنگارنگ برای معرفی فرهنگ کوردی دایر شد. با وجود این‌که دمای گرما بیش از ۳۵ درجه بود، جمعیت صحنه را با شور و شوق پر کردند که با موسیقی باشکوه هنرمندان شرکت کننده در جشنواره به اوج رسید.

ده‌ها هزار نفر در این فستیوال شرکت کردند و برای آزادی فیزیکی رهبر خلق کورد عبدالله اوجالان شعار سردادند و موضع خود را بار دیگر درمقابل انزوا ابراز کردند. ده‌ها هزار نفر که صحنه را پر کرده بودند عکس رهبر آپو را در دست گرفته بودند و شعار ‘زندگی بدون رهبر میسر نیست’ را سرمی‌دادند.

۳۱مین فستیوال بین‌المللی فرهنگ کوردی، مانیفست شور و شوق، اراده و خواست موقعیت بود در راه رهبر آپو و با روحیه‌ی اتحاد ملی، علیه معاهده‌ی نابودگرانه‌ی لوزان بود.

به عنوان ک‌ج‌د‌-ا‌ تمامی خلق، زن، جوان، کودک و سالمندان ما که در ۳۱مین فستیوال بین‌المللی فرهنگ کوردی شرکت کردند، همراه با دوستان خود که همبستگی انترناسیونالیستی خود را به نمایش گذاشتند، انقلابیون، دمکرات‌ها، روشن‌فکران و تمامی کسانی که گرد هم آمدند. خلق کورد با تمامی قوا در میدان مورد حمایت قرار می‌گیرند. از تمامی مبارزانی که در این گرمای هوای بیش از ۳۵ درجه که با نظم و انضباط وظایف و کار خود را با موفقیت انجام دادند، تشکر می‌کنیم.

به نمایندگی از خلق کورد، از شهرداری فرانکفورت که اجازه‌ی برگزاری فستیوال فرهنگ کوردی را داد، تشکر می‌کنیم”.