کوماو حمله به ک‌ن‌ک و سلیمانیه را محکوم کرد

کوماو ترور دنیز جودت بولبون نماینده ک‌ن‌ک و حمله به فرودگاه عربت را محکوم نمود و اعلام داشت: "با روحیه اتحاد ملی علیه خیانت و حملات ایستادگی می‌کنیم."

مؤسسه خانواده شهیدان و مفقودین-کوماو طی اعلامیه‌ای ترور دنیز جودت بولبون نماینده کنگره ملی کوردستان-ک‌ن‌ک در هولیر و حمله به فرودگاه عربت را محکوم نمود و اعلام داشت: "خیانتکاران و دولت اشغالگر ترکیه بازهم به اتحاد ملی خلق کورد حمله کردند."

اعلامیه کوماو بدین صورت است:

در ۱۸ -۰۹- ۲۰۲۳ دولت فاشیست و جنایتکار ترکیه با همکاری خانواده بارزانی، به سیاستمدار و مبارزان خلق کورد در باشور کوردستان یورش برد. این همکاران پلید و خونخوار و ظالم، همزمان به نمایندگی ک‌ن‌ک در هولیر و فرودگاه عربت در سلیمانیه حمله کردند و در پی آن دنیز جودت در هولیر و سه پیشمرگ اتحادیه میهنی کوردستان در سلیمانیه شهید شده و سه پیشمرگ دیگر نیز زخمی شدند.

مشخص است که بدون همکاری خانواده بارزانی، دولت ترکیه نمی‌تواند این‌گونه حمله کند. خیانت به بالاترین سطحش رسیده است. طبق معلومات دریافتی نیروهای مسلح حزب دموکرات کوردستان-پ‌دک خود را برای یک حمله بزرگ آماده می‌کنند. ما به‌عنوان مؤسسه خانواده شهیدان و مفقودین-کوماو، این ائتلاف و همکاری کثیف و این حملات وحشیانه را محکوم می‌کنیم.

از خلقمان و احزاب و جریانات سیاسی کوردستان خواستاریم که علیه خیانتکاران و حملات، موضع جدی اتخاذ کنند. با روحیه اتحاد ملی علیه خیانتکاران و حملات ایستادگی می‌کنیم.

به‌ امید پایان‌ دادن به حملات وحشیانه، مراتب تسلیت خود را به خانواده شهدا و خلق کوردستان اعلام می‌داریم.