ت‌ژ‌ک-ا اعلام کرد: در ۷ و ۸ اکتبر به میدان بیایید

جنبش زنان کورد اروپا (ت‌ژ‌ک-ا) از همه خواست تا در سالگرد توطئه ۹ اکتبر در همه جا علیه انزوا به میدان بروند.

جنبش زنان کورد در اروپا (ت‌ژ‌ک-ا) به مناسبت سالگرد توطئه ۹ اکتبر بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه اعلام شده است که در روزهای ۷ و ۸ اکتبر وارد میادین می‌شوند.

جنبش زنان کورد اروپا خاطر نشان نمود که رهبر خلق کورد عبدالله اوجالان ۲۵ سال است که در سخت‌ترین شرایط اسارت علیه دولت فاشیست ترکیه و نیروهای توطئه‌گر مبارزه می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «بر خلاف نقشه‌های خائنانه توطئه‌گران، طی این ۲۵ سال، مبارزات هر روز افزایش یافت و از کوردستان به کل خاورمیانه و جهان گسترش یافت، قطعاً رهبر آپو در مرکز این مبارزان شرافتمندانه قرار دارد.»

جنبش زنان کورد اروپا همچنین اعلام کرد که روند توطئه‌ای که برای نابودی ارزش‌ها و دستاوردهای مردم ما و جنبش آزادی آغاز شد، در شرایط کنونی در امرالی، در هر چهار بخش کوردستان، مناطق حفاظتی مدیا، در زندان‌ها، در عرصه‌های اجتماعی و مناطق سیاسی به صورت بی‌رحمانه ای ادامه دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «با سیاست ویژه در امرالی، نظام انزوای رهبر آپو به عنوان نظام شکنجه علیه تمامی نیروهای حامی آزادی و انسانیت اجرا می‌شود. دولت فاشیست ترکیه با زیر پا گذاشتن تمامی معیارهای قانونی این نظام سنگین را روز به روز عمیق‌تر کرد و جنگ نسل‌کشی را با این گسترش داد. کسانی که در اینجا منزوی شده‌اند زنان، خلق کورد و انسانیت هستند. همچنین ۳۱ ماه است که ارتباط رهبر آپو با دنیای خارج به طور کامل قطع شده است، انزوای خطرناکی وجود دارد، هیچ اطلاعی از جان، امنیت و زندگی رهبر آپو دریافت نمی‌شود. در چنین شرایطی سازمان پیشگیری از شکنجه اروپا (CPT) همچنان این وضعیت را نادیده می‌گیرد که قابل قبول نیست. در رأس آنها CPT و همه سازمان‌های بین‌المللی تا کنون سکوت کرده‌اند، در برابر نظام انزوای مطلق و این شکنجه‌های رهبر آپو، آنچه لازم بود انجام ندادند. ما سکوت CPT و نهادهای بین‌المللی را محکوم می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم به وظایف خود عمل کنند.

بر این اساس ما به عنوان جنبش زنان کورد در اروپا عهد خود را تکرار می‌کنیم که تا شکسته شدن انزوای شدید رهبر آپو و تحقق آزادی فیزیکی رهبر آپو، مبارزات خود را افزایش خواهیم داد. در مبارزات زنان کورد برای آزادی، رهبر آپو کلید زندگی آزاد و برابر را به ما داد. بنابراین ما یک بار دیگر توطئه ۹ اکتبر را محکوم می‌کنیم و در سالگرد توطئه، از همه می‌خواهیم که در فعالیت‌های ۷ و ۸ اکتبر که در اروپا با پیشاهنگی جنبش زنان کورد در اروپا برگزار می‌شود، شرکت کنند. ما از زنان، مردم خود، همه کسانی که به یک زندگی آزاد و برابر معتقدند می‌خواهیم که قوی و مؤثر به مبارزه برای آزادی فیزیکی رهبر آپو بپیوندند.»

برنامه فعالیت‌ها به شرح زیر است:
۷ اکتبر ۲۰۲۳
فرانسه
پاریس
ساعت: ۱۴:۰۰
مکان: Gare du Nord
مارسی ساعت: ۱۳:۰۰
مکان: Canebiere
*

سوئیس
زوریخ
ساعت: ۱۶:۰۰
مکان: Helvetiaplatz
*

هلند
آمستردام
ساعت: ۱۲:۳۰
مکان: Jonas Daniël Meijerplein
*

سوئد
استکهلم
ساعت: ۱۵:۰۰
مکان: نورا بانتورگت
مالمو
ساعت: ۱۳:۰۰
مکان: گوستاو آدولفس تورگ
گوتنبرگ
ساعت: ۱۴:۰۰
مکان: برانسپارکن
*
دانمارک
کپنهاگ
ساعت: ۱۳:۰۰
مکان: Vesterbro Torv
*

فنلاند
هلسینکی
ساعت: ۱۵:۰۰
مکان: Narinkkatorg
*

نروژ
اسلو
ساعت: ۱۴:۰۰
مکان: Trafikanten
*

آلمان
دویسبورگ
ساعت: ۱۴:۰۰
مکان: Duisburg HBF
برلین
ساعت: ۱۷:۰۰
مکان: Alexanderplatz
کیل
ساعت: ۱۵:۰۰
مکان: Matrosenplatz/Bahnhof
برمن
ساعت: ۱۵:۰۰
مکان: Domshoff 25
هامبورگ
ساعت: ۱۶:۰۰
مکان: Hachmann Platz/HBF
هانوفر
ساعت: ۱۳:۰۰
مکان: Steintor
*

۸ اکتبر ۲۰۲۳
بلژیک
بروکسل
ساعت: ۱۲:۰۰
مکان: ایستگاه مرکزی
*
فرانسه

بوردو
ساعت:۱۳:۰۰
مکان: Place De La Bourse