برگزاری سومین جشنواره ورزشی فرهنگی شیرین علم‌هولی در استکهلم

برگزاری سومین جشنواره ورزشی فرهنگی شیرین علم‌هولی در استکهلم

سومین جشنواره ورزشی فرهنگی شیرین علم‌هولی در شهر استکهلم پایتخت سوئد برگزار شد. صدها تن از جوانان در این جشنواره شرکت کرده و موفقیت کردهای غرب کردستان را تبریک گفتند.

این جشنواره با شعار "آزادی رهبریمان، آزادی ماست" با شرکت صدها جوان کرد مقیم کشورهای سوئد،‌نروژ، دانمارک و فنلاند برگزار شد.

این جشنواره با سخنرانی آدم اوزون سیاست‌مدار کرد آغاز شد. اوزون در ابتدای سخنرانی خود به جوانان و خانواده‌های کُرد که در این جشنواره شرکت کرده‌اند درود فرستاد و به ظلم و ستمی که بر خلق کرد روا داشته‌ می‌شود، اشاره کرده و آنرا محکوم کرد. اوزون در ادامه سخنان خود گفت: "به مدت یک سال است که عبدالله اوجالان رهبر خلق کرد در انزوای شدیدی بسر می‌برد، با زندانی کردن ایشان، خلق کرد را در انزوای شدید قرار داده‌اند. خلق کرد هیچگاه چنین سیاست‌هایی را قبول نداشته و در برابر این سیاست‌ها از رهبری خود حمایت خواهند کرد. خلق کرد در غرب کردستان مدیریت شهرها را در اختیار گرفته‌اند. خلق کرد در هر مکانی مشعله آزادی را روشن کرده،‌متحد شده و سطح مبارزات خود را ارتقا بخشیده‌اند. کردها به موفقیت قطعی خواهند رسید".

بعد از سخنرانی اوزون،‌جشنواره با مسابقه فوتبال آغاز شد. تیم فوتبال نوروز استکهلم، در این جشنواره مقام اول را در اختیار گرفت.

بعد از انجام مسابقات ورزشی،‌ هنرمندان کرد به صحنه آمده و به اجرای برنامه‌های هنری پرداختند. در پایان جشنواره جوان حاجو هنرمند کرد قبل از اجرای برنامه‌های خود، سخنرانی کرده و به ایستادگی و مبارزات خلق کرد در هر چهار بخش کردستان درود فرستاد. حاجو به رویدادهای غرب کردستان اشاره داشته و گفت: "آمد، هولیر، مهاباد و قامشلو متعلق به خلق کرد است، تمامی ملت‌هایی که در این سرزمین زندگی می‌کنند بایستی در صلح و آرامش حیات بسر برند".

این جشنواره با برگزاری برنامه‌های متنوع تا ساعات پایانی شب نیز ادامه داشت.