ک‌ج‌د، ت‌ژآ ، د‌ب‌پ حملات به نمایندگی ک‌ن‌ک را محکوم کرده و خواستار مبارزه شدند

کنگره جامعه دموکراتیک، حزب مناطق دموکراتیک و جنبش زنان آزاد به‌دلیل حمله به نمایندگی کنگره ملی کوردستان-ک‌ن‌ک در هولیر بیانیه‌ای مشترک منتشر کرده و می‌گویند: "آنهایی که به ک‌ن‌ک حمله می‌کنند، همزمان به اراده اتحاد ملی نیز حمله کرده‌اند ".

 دیروز ساعت ۱۷:۰۰ در هولیر با اسلحه به دفتر کنگره ملی کوردستان حمله شد. در این حمله نماینده کنگره ملی کوردستان دنیز جودت بلبون کشته شد. کنگره جامعه دموکراتیک(ک ج د) و حزب مناطق دموکراتیک(د ب پ) و جنبش زنان آزاد(ت ژ آ)  بیانیه‌ای کتبی منتشر کردند.

بیانیه به شرح زیر می‌باشد:

" کوردستان به مرکز قتل عام کوردها تبدیل شده است. مدتی است ترکیه با هر روش ممکن به دستاوردهای خلق کورد حمله می‌کند و در این حملات هیچگونه معیاری را رعایت نمی‌کند. با هواپیماهای بدون سرنشین غیرنظامیان را به قتل می‌رساند، از سلاح شیمیایی استفاده می‌کند، قوانین بین‌المللی را نقض می‌نماید، مرتکب جنایت علیه بشریت می‌شود، می‌خواهد رویاهای نئوعثمانی خود را با خون کوردها محقق کند، با اشغال روژاوا و اقلیم کوردستان می‌خواهد به این هدف خود برسد."

همچنین این حملات را به دلیل همکاری‌های حزب دموکرات کردستان و سکوت بین‌المللی می‌داند و می‌گوید:" امروز حزب دموکرات کوردستان در برابر  تهدیدهای ایران علیه احزاب روژهلات کوردستان سکوت کرده است. می‌خواهند مکان‌هایی که احزاب آن را تخلیه می‌کنند را به پناهگاه تبدیل کرده و راه را برای اشغالگری باز کنند. برای منافع خود از جایگاه کوردستان گذشته و آن را به اشغالگران می‌بخشند. به همین دلیل خلقمان در هر جایی با انتشار  بیانیه و انجام راهپیمایی با این حملات مواجه می‌شوند. اما پلیس و نیروهای آک‌پ-م‌ه‌پ برای ممانعت از راهپیمایی و فعالیت‌ها، به مردم و مادران و نمایندگان پارلمان حمله می‌کند. یعنی فاشیست‌ها این‌گونه می‌خواهند از شریک خود حزب دموکرات کوردستان دفاع کنند."

در پایان این بیانیه آمده است: "خلق ما در اعتراض به همکاری حزب دموکرات کوردستان با اشغالگران، از آرمان وحدت خلق کورد دفاع می کنند و تلاش می‌کنند خیانت را محکوم کنند."