عملیات انقلابی گریلا: در تپه آمدیه ۴۹ اشغالگر مجازات شدند

نیروهای مدافع خلق اعلام کرد که حداقل ۴۹ اشغالگر در عملیات‌های گریلایی در منطقه مقاومتی تپه آمدیه مجازات شدند.

 مرکز مطبوعات و اطلاع‌رسانی نیروهای مدافع خلق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس پ‌ک‌ک، نیروهای گریلا عملیات انقلابی انجام دادند.

در این بیانیه آمده است: «گریلا‌های آزادی‌بخش کوردستان با وفاداری فراوان به رهبر آپو در مسیر شهدا و با روحیه پیروزی عگید و زیلان‌ها به استقبال چهل و پنجمین سالگرد تاسیس حزب ما پ‌ک‌ک می‌روند. مبارزان آزادی که صدای مبارزات ۴۵ ساله آزادی هستند، با ایمان فراوان به این مبارزه و راهپیمایی پیروزی ادامه می‌دهند. نیروهای ما چهل و ششمین سال مبارزه را با یک عملیات گسترده انقلابی آغاز کردند و در ۲۰ نوامبر ضربه سنگینی به نیروهای اشغالگر ترکیه وارد کردند. این عملیات انقلابی برای درود بر گام آزادی رهبر آپو و آغاز چهل و ششمین سال تاسیس پ‌ک‌ک انجام شد.

اطلاعات عملیات انقلابی در بیانیه نیروهای مدافع خلق آمده است. ادامه این بیانیه به شرح زیر است:

«نیروهای ما روز ۲۰ نوامبر در ساعت ۷:۲۰ در منطقه مقاومت تپه آمدیه عملیات انقلابی گسترده‌ای را علیه اشغالگران انجام دادند. در بخشی از این عملیات، نیروهای اشغالگر در تپه شهید جسور، شهید جمره و شهید پیردوغان در ناحیه مقاومت تپه آمدیه هدف قرار گرفتند. این عملیات گسترده انقلابی به طور همزمان در سه منطقه مختلف با جناح‌های عملیاتی متعدد و با تاکتیک‌های متفاوت انجام شد. گریلاهای آزادی‌بخش کوردستان با شجاعت و روحیه فدایی آپویی روژهات زیلان و اردال شاهین ها به مصاف دشمن رفتند و ضربه کوبنده‌ای به دشمن وارد کردند. در این عملیات انقلابی ۴۹ اشغالگر مجازات شدند. همچنین ۲۱ چادر و ۱۲ سنگر تخریب شد. رفقای ما جوان و آندوک که جناح‌های عملیات را رهبری می‌کردند فداکارانه جنگیدند و به شهادت رسیدند. 

در خصوص عملیات علیه اشغالگران در تپه شهید جسور؛

یگان‌های عملیاتی در این محل به اشغالگران حمله کرده و با تاکتیک حمله آن‌ها را هدف قرار دادند. نیروهای ما با سلاح‌های انفرادی و نیمه اتوماتیک به اشغالگران حمله کردند و ۳ سنگر و ۸ چادر را منهدم کردند و ۹ اشغالگر را مجازات کردند. اشغالگران در تپه شهید جسور در پی ضربات نیروهای ما مواضع خود را رها کرده و متواری شدند. علاوه بر این، بقیه اشغالگران با سلاح‌های نیمه اتوماتیک و سلاح‌های سنگین مورد حمله قرار گرفتند و ۲ سنگر آن‌ها منهدم شد. رفیق ما جوان که فرماندهی این جناح هجومی عملیات انقلابی را برعهده داشت، با رشادت و روحیه فداکاری بالا به مصاف دشمن رفت و جنگید و به شهادت رسید.

عملیات در تپه شهید جمره علیه اشغالگران؛

جناح‌های اول و دوم عملیات، به اشغالگران حمله کرده و با تاکتیک تهاجمی به آنها حمله نمودند. جناح دوم با سلاح‌های انفرادی و نیمه اتوماتیک چادرهای اشغالگران را هدف قرار دادند. نیروهای ما وارد چادرها و سنگرهای اشغالگران شدند و ۲۵ اشغالگر را مجازات کردند، ۸ چادر و ۵ سنگر را منهدم کردند. ۵ چادر هم آسیب دید. رفیق ما آندوک که فرماندهی این جناح هجومی عملیات انقلابی را بر عهده داشت، با شجاعت بالا و روحیه فدایی به مصاف دشمن رفت و جنگید و به شهادت رسید.

عملیات در تپه شهید پیردوغان علیه اشغالگران؛

نیروهای ما از سه طرف خود را به اشغالگران در شهید پیردوغان رساندند و با تاکتیک‌های تهاجمی به آنها حمله کردند. جناح اول، اشغالگرانی را که در میدان مخفی شده بودند، هدف قرار دادند. اشغالگران، با سلاح‌های انفرادی و نارنجک‌های دستی مورد اصابت قرار گرفتند، ۴ اشغالگر مجازات شدند، ۲ سنگر منهدم شد. جناح دوم و سوم حمله نیز با نارنجکهای دستی و سلاح‌های انفرادی از نزدیک به اشغالگران ضربه زدند. در این نبرد شدید که ۲۰ دقیقه به طول انجامید، ۱۱ اشغالگر مجازات شدند و اشغالگران مجبور به عقب‌نشینی شدند.

همزمان اشغالگران در منطقه کماندو و منطقه مقاومت تپه حکاری با سلاح‌های سنگین مورد اصابت قرار گرفتند.