زندانیان زندان اوین خواستار حضور فعال مردم شدند

۷ زندانی سیاسی زن در زندان اوین، ضمن تبریک اولین سالگرد قیام ژن ژیان آزادی؛ گفتند: "ما از همه افکار عمومی و خلق‌های دموکراتیک می‌خواهیم که صدای مردمان ایران و معترضان این کشور باشند."

۷ زندانی سیاسی زن محبوس در زندان اوین ایران، از ۱۴ سپتامبر به‌مناسبت سالگرد قتل حکومتی ژینا امینی و "قیام ژن ژیان آزادی" در حیاط زندان دست به تحصن زده‌اند.

طبق خبری از خبرگزاری "ژن‌ها-JINHA" این زنان با اسامی آزاده عابدینی، سپیده قلیان، شکیلا منفرد، گلرخ ایرایی، نرگس محمدی، محبوبه رضایی و ویدا ربانی با پیامی که در صفحه حساب دیجیتال مدافع حقوق بشر؛ نرگس محمدی منتشر کرده‌اند، اقدام به تحصن خود را اعلام نموده‌اند.

در اعلامیه آنان چنین آمده است:

"ما به‌عنوان زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین از ۱۴ سپتامبر در حیاط زندان دست به تحصن می‌زنیم و این‌گونه از مردم خود حمایت نموده و حکومت ایران را محکوم می‌کنیم.

یک سال از قتل ژینا مهسا امینی توسط نیروهای رژیم جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد. علیه کشتار جوانان و دختران کشورمان در خیابان‌ها و زندان‌ها، کورکردن معترضین، دستگیری و شکنجه، خشم و نفرت ما شدیدتر می‌شود و یک زخم عمیق در روان ما ایجاد کرده است. ما انگیزه و باور داریم که تا لحظه پیروزی به مبارزه‌ی خود ادامه دهیم.

ما به‌عنوان زندانیان سیاسی زن در زندان اوین از مردم ایران که برای آزادی و برابری می‌جنگند حمایت می‌کنیم. ما سیاست‌های خشونت‌آمیز، ظالمانه و وحشیانه رهبران مذهبی مستبد را محکوم می‌کنیم. از ۱۴ سپتامبر با خلق کورد و سایر خلق‌های ایران در حیاط زندان زنان اوین تحصن خواهیم کرد. از همه افکار عمومی و خلق‌های دموکراتیک می خواهیم که صدای مردم ایران و معترضان باشند."