خودمدیریتی دمکراتیک شمال-شرق سوریه: حکومت دمشق مانع از دست‌یابی به راه‌حل می‌شود

مدیریت امور خارجه خودمدیریتی شمال-شرق سوریه اعلام نمود که حکومت دمشق بدون برخورداری از مسئولیت‌پذیری، مانع از دست‌یابی به راه حل می‌شود.

مدیریت امور خارجه خودمدیریتی شمال-شرق سوریه امروز در رابطه با ادعاهای حکومت دمشق بر ضد خودمدیریتی و نیروهای سوریه دمکراتیک مبنی بر دست‌نشانده و وابستگی آنها به خارج بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

"رژیم سوریه سیاستهای تنش‌ آفرین داخلی خود و جلب توجه افکار عمومی را به مسائل بی‌اساس همچنان ادامه می‌دهد. این موضوع در نامه وزارت امور خارجه و مهاجرت حکومت دمشق به دبیرکل سازمان ملل متحد و ریاست شورای امنیت در رابطه با حملات هوایی به دیرالزور و منطقه البوکمال نیز کاملا معلوم شده است.

رژیم سوریه با این بهانه که توطئه‌هایی علیه این دولت در حال اجرا هستند از مسئولیت‌پذیری خود و حل و فصل تنش‌ها فرار می‌کند. تا کنون با گفتار و مواضع خود مبنی بر نادیده گرفتن وضعیت سوریه عمل کرده است.

تنشها و بی‌ثباتی‌هایی که اعضای رژیم در قامشلو در هفته‌های گذشته صورت داده‌اند، اتهاماتی که وزارت امور خارجه سوریه به خودمدیریتی و نیروهای سوریه دمکراتیک مبنی بر ابزار دست آمریکا وارد ساخته است، نسبت دادن مجموعه رویدادهایی که در منطقه روی داده‌اند، به این معناست که دولت دمشق از مسئولیت‌های خود در این رابطه شانه خالی می‌کند.

زمانی که ما بر استقلال خودمدیریتی و تصمیمات سیاسی و نظامی خود تاکید می‌کنیم، اعلام می‌داریم که باید رژیم سوریه نیز از سیاستهای خود که صرفا باعث ویرانی سوریه شده است، دست بردارد. موضع خود را در مقابل حملات صورت گرفته به عین‌عیسی و همکاری با اشغالگری ترک را برای در اختیار گذاشتن مناطق دیگر به سوریه آشکار کند.

ما تاکید می‌کنیم که استفاده از چنین زبانی و در پیش گرفتن چنین سیاستهایی، به مانعی در برابر گفتگوها تبدیل شده و تنش و بی‌ثباتی‌ها را در سوریه گسترش می‌دهد. بهتر آنست که رژیم دست از چنین تلاش‌هایی برداشته و مسئولیت خود را در این باره انجام دهد.

 ما تلاش‌های خود را بر اساس اهداف و اصولی که به آن اعتقاد داریم، ادامه می‌دهیم. تلاش‌های ما در راستای ایجاد سوریه‌ای دمکراتیک و متکثر و غیر متمرکز است. تمامی ادعاهای مربوط به وابستگیمان به خارج را رد می‌کنیم. ما وظیفه میهنی سوری و آرمان‌هایی را که درصدد تحقق آن در سوریه هستیم را انجام می‌دهیم و به آن افتخار می‌کنیم."