در شهرهای اروپا دولت ترکیه و حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک‌) محکوم شدند

حمله‌ی مسلحانه به نمایندگی کنگره‌ی ملی کوردستان (ک‌ن‌ک) و حمله‌ی پهبادی به فرودگاه عربت در شهرهای مختلف اروپا و خیانت‌های حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک‌) و همکاری‌های این حزب با دولت اشغال‌گر ترکیه محکوم شد.

روز ۱۸ سپتامبر دولت اشغال‌گر ترکیه حمله‌ی مسلحانه‌ای علیه نمایندگی کنگره‌ی ملی کوردستان (ک‌ن‌ک) انجام داد که بر اثر این حمله نماینده‌ی ک‌ن‌ک در باشور کوردستان، دنیز جودت بولبون به شهادت رسید. در همان روز دولت اشغال‌گر ترکیه حمله‌ای پهبادی به فرودگاه عربت در شهر سلیمانیه انجام داد که ۳ تن از پیشمرگان ضدترور کوردستان به شهادت رسیدند و ۳ تن دیگر زخمی شدند. امروز در شهرهای مختلف اروپا حملات دولت اشغال‌گر ترکیه و خیانت‌های حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک) و همکاری‌های این حزب با دولت اشغال‌گر ترکیه محکوم شد.

کوردستانی‌ها در شهرهای مختلف کوردستان از حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک) و خانواده‌ی بارزانی درخواست کردند که هرچه سریع‌تر دست از خیانت بردارند. و شعارهایی نظیر “مرگ بر خیانت” و “زنده باد رهبر آپو” و “زنده باد مقاومت گریلا” را سردادند.

کیل

کوردستانی‌های شهر کیل آلمان و دوستانشان ابتدا در شخصیت بولبون برای گرامی داشت یاد و خاطر تمامی جان‌باختگان یک دقیقه سکوت کردند و سپس سخنرانی انجام شد. در سخنان گفته شد: “حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک) به ایرادی در دست دولت نسل‌کش کننده‌ی ترکیه تبدیل شده است، و هیچ‌گاه موفق نخواهد شد. جنبش آزادی‌بخش کوردستان تاکنون خائنین را مورد بازخواست قرار داده و منبعد نیز به این کار ادامه خواهد داد. ابزار دولت نسل کش ترکیه هرگز موفق نخواهد شد. حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک) عواقب خیانت‌های خود را به دست خواهد آورد. ما دامنه‌ی مبارزه‌ی خود را افزایش خواهیم داد. شهدای ما افتخار ما هستند و انتقام خون آن‌ها را خواهیم گرفت”.

این فعالیت با شعارهای “شهید نمی‌میرد” و “زنده باد رهبر آپو” به پایان رسید.

لیماسول

کوردهای در پایتخت قبرس در شهر لیماسول، در مقابل مرکز فرهنگ کوردی تیوفیلوس تجمع کردند و ضمن محکوم کردن قتل دنیز جودت بولبون و حمله به فرودگاه عربت، دست به راهپیمایی زدند و شعارهایی نظیر نظیر “مرگ بر خیانت” و “زنده باد رهبر آپو” را سردادند.

دویسبورگ و دوسلدورف

در شهر دویسبورگ و دوسلدروف آلمان نیز کوردستانی‌ها جمع شدند و حملات دولت اشغال‌گر ترکیه و خیانت‌های حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک) محکوم گردید و از این حزب و خانواده‌ی بارزانی درخواست کردند که هرچه سریع‌تر دست از خیانت بردارند. و شعارهایی نظیر “مرگ بر خیانت” و “زنده باد رهبر آپو” و “زنده باد مقاومت گریلا” را سردادند.

استکهلم

کوردستانی‌ها در استکهلم پایتخت سوئد در میدان سرگلاس تورگی تجمع کردند و صدها بروشور را پخش کردند. در سخنرانی‌ها اشاره شد که نباید خیانت‌های حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک) را فراموش کرد و باید در هرجایی ذهنیت نسل‌کش کننده را محکوم نمود.

این تجمع تحت نظر مرکز جامعه‌ی دمکراتیک کورد برگزار شد و با سردادن شعارهایی نظیر “ارتش ترکیه دست به خون آلوده، کوردستان را ترک کن” و “اردوغان قاتل است” و “حزب دمکرات کوردستان (پ‌د‌ک) خائن” به پایان رسید.